Mobil

Apple'dan bir hayal kırıklığı daha!

iPhone 5'in kasası alüminyumdan üretildi , Peki bunun Apple'a ne gibi etkileri olacak?

iPhone 5 geçen sene çıkması beklenirken kullanıcılar iPhone 4S'le karşılaşmıştı. 4S, iPhone 4 ile benzer özelliklere sahip olması nedeniyle fanatiklerini hayal kırıklığına uğratmıştı. iPhone 5'te de bir çok kullanıcının beklentileri karşılanmasa da bazı yenilikler ile kullanıcıların dikkatini çekti. iPhone 5 lanse edildiğinde kullanıcılar daha büyük ekran ve 4GLTE teknolojisi ile tanıştı.

Apple geçen ay iPhone 5'i lanse ettiğinde Apple fanatikleri mağazalara ve web sitelerine akın ettiler ama bir çoğu "tükendi" veya "yakında" uyarısı ile karşılaştı. Apple'ın taleplere yetişememesinin sebebi yeni alüminyum gövdenin kalite kontrol süreci ve cihazda yeni kullanılan LG Display teknolojisi oldu.

1349896191_iphone-5-back.jpg
6.nesil iPhone olan iPhone 5 alüminyum kasası sayesinde kendinden önceki nesillere göre daha ince ve daha hafif. Bildiğiniz üzere önceki nesiller camdan yapılmıştı çizilme ve tahrişe daha dayanıklıydı ancak çatlamaya ve kırılmaya daha da yatkındı. Yeni alüminyum gövde ise daha güçlü, kırılması daha zor, daha aydınlık ve daha ekonomik ancak daha kolay tahriş oluyor.

1349896328_iphone-dis-kasa-cizik-531x600.jpg
Bu sebeple  birçok kullanıcı yeni gövdeyi şikayet etmeye başladı. Apple'ın Foxconn ile görüşmesiyle kalite kontroller sıklaştırıldı ve üretim yavaşladı. Şimdilik talebi karşılamakta zorluk çeken Apple'ın siparişlerinin gecikeceği belirtiliyor.
Yorumlar
cımbızla
ya nedir bu plastik furyası hayatımızın her tarafı plastik dolu ne yapalım şimdi ölelim mi ozaman gidin dağda yaşayın kardeşim burda sacmaliyip durmayın çok insanlar gördüm içi beş para etmez güzel giyimli nasıl insanın dışı değil iç güzelliği önemli ise yani telefonun kullanışlık önemli nikahımıza almadikya bu telefonu kimseye hava atma derdimiz de yok işinize bakın bu kadar insan aptalmi burda kendini bilmez ikitane kıl tüccarı nin lafiyla mi telefon alcak biz akıllı insanlarız kullanan insanlara bakarak telefon alırız boşu boşuna dünyada en çok satan s3 olmadı iphone çeyrek kaldı ben sahidim enaz çevremde 300 kişi s3 aldılar samsung benim babamın mali değil ben htc hd2 iphon4, vs daha bir çok telefon kullandım bu telefon hislerimi göre hareket ediyor her şey hızlı ve güzel daha ne istiyor olabiliriz iphone gibi kasmiyor kiyaslama bile yapmam herkesin elindeki kendininindir. ...¿♡↓↓↓↓
Cevapla
kaos
arasındaki ucurum kadar fiyat farkıvar herhalde bukadar haber konusu olur okdar para dök heryanından sorunlar çıksın ondansonra bu telefonu övüp durun hiçmantıklı bulmuyorum iponu takım tutargibi kolayıp kusurlarını görmezden geliyorsunuz elma elmadır armut yapmayın kuyruklarda beklemekte neiş oluyor.
Cevapla
veys
s3 nin plastik'i normal plastikten 300 kat daha kuvvetli cizilmeye karsi. ekranida gorilla glass. cizmek nerdeyse imkansiz
Cevapla
ali
plastik demissin plastik zaten bu bilinir ama aliminyun saglam olmali eyer hata veriyorsa bilki plastikten daha adidir
Cevapla
Bende hem s3 var hem de iphone 5 bütün cep teller bir yana iphone 5 ayrı dünya. K8mse uzanamadığı ete pis demesin fakat dünyanın en zayıf ve basit işçiliğini samsung yapıyor. Soyulmaktan kurtaramıyorsunuz. Bir de samsung yazışmalar da sınıfta kalmış. Hantallıktan kurtulamamış. Sürekli dizayn değiştireceğine stil oturtmalıydı samsung..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.