Mobil

Apple'dan fotoğrafçılık için yeni videolar!

Apple, YouTube hesabı üzerinden yayınladığı videolar ile iPhone'da fotoğraf ve video çekiminin nasıl yapılacağını anlatıyor.


Apple, iPhone X'un kamerası ile mobil sektöre yeniden yön veren firma unvanını eline almayı başarmıştı. Rakibi Galaxy S9'un f/1.5 diyafram açıklığı karşısında ne yapacağı henüz bilinmeyen Apple, bugün resmi YouTube hesabı üzerinden fotoğraf ve video çekmeyi sevenler için yeni videolar yayınladı.

How to shoot in black & white on iPhone isimli videoda, iPhone ile nasıl siyah beyaz fotoğraf çekeceğiniz, How to shoot an overhead on iPhone isimli videoda, simetrik olarak nasıl fotoğraflar çekeceğiniz ve How to adjust slo-mo timing on iPhone videoda ise slo-mo videoların zamanlamasını nasıl ayarlayacağınız anlatılıyor.

Apple'ın bu tarz videolar hazırlaması, özellikle iPhone'a yeni geçiş yapan veya teknolojiye ilgi duymadığı halde fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrenmek isteyenler için çok faydalı oluyor.

Diğer firmaların mobil cihazlarındaki kameralar, iPhone X'dan daha iyi olsa bile bu tarz videolar ile kendilerini maalesef ki net bir şekilde ifade edemiyor.

Örneğin, Galaxy S8'in kamerasındaki Pro modunu kullanarak portre fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ancak bu net bir şekilde ifade edilemediği için telefonda çoğu kişi portre modunun olduğunu bile bilmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.