Mobil

Apple’dan gelen son haberler, abonelik programını bekleyenlerin canını sıkacak

Dünyanın en büyük teknoloji markalarının başında gelen Apple, müşterilerinin merakla beklediği “Abonelik” programının takviminde bazı sorunlar yaşıyor olabilir.

Apple’dan gelen son haberler, abonelik programını bekleyenlerin canını sıkacak

Apple, iPhone donanımı abonelik hizmeti üzerinde çalışmalarına devam ederken, Apple Pay Later servisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak Bloomberg'in raporuna göre, Apple Pay Later (Şimdi al, sonra öde programı) gibi, bu iPhone abonelik hizmeti de mühendislik gecikmeleri nedeniyle ertelenmiş durumda.

Bloomberg'in Power On bültenindeki son sayısında, Mark Gurman, Apple'ın şu anda çalışan dört fintech projesi olduğunu açıkladı. Bunlardan ikisi, Apple Card Savings Account ve Apple Pay Later projeleri zaten daha önce açıklandı. Diğer ikisi ise henüz açıklanmadı. Ancak sızıntılar bunların "Apple Pay Aylık Taksitler" ve “iPhone donanımı abonelik programı” olduğunu söylüyor.

Ünlü duyumcu Mark Gurman, iPhone abonelik programının, iPhone 13'le birlikte 2021'de veya iPhone 14 ile 2022'de piyasaya sürüleceğini söylüyordu.

Apple’dan gelen son haberler, abonelik programını bekleyenlerin canını sıkacak

Ancak diğer Apple fintech projelerinde olduğu gibi, mühendislik ve teknik aksaklıklar nedeniyle bu tarihler tutturulamadı. Bununla birlikte, projelerin hala Apple bünyesinde sürdürüldüğünü ve herhangi bir iptalin olmadığını belirtelim.

iPhone donanımı abonelik programı, iPhone alıcıları için diğer finansman seçeneklerinden farklı olacak, çünkü aylık ücret, cihaz fiyatının 12 veya 24 ay boyunca bölünmesi değil. Bunun yerine, kullanıcının hangi cihazı seçtiğine bağlı olarak belirlenecek henüz belirlenmemiş bir aylık ücret olacak.

Gurman'a göre, Apple Pay Later "Mart veya Nisan" gibi bir zamanda piyasaya sürülecek. Apple Card Savings Account veya henüz duyurulmayan iPhone abonelik veya Apple Pay Aylık hizmetleri için güncellenmiş bir zaman çizelgesi ise yok. Ancak Gurman, bu konulara ilişkin de yakın zamanda yeni bilgiler geleceğinin ipuçlarını vermeyi ihmal etmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.