Apple’dan iPhone 15 serisi hakkında kötü haberler geliyor

iPhone 15 serisinin tanıtılmasına artık bir hayli kısa bir zaman kaldı ancak gelen haberler hiç de iyi değil.

Apple’dan iPhone 15 serisi hakkında kötü haberler geliyor

Apple, teknoloji dünyasını yeni iPhone 15 serisi akıllı telefonlarla buluşturmaya hazırlanıyor. Seri; iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerini barındırıyor. Ancak son dönemdeki raporlara göre, üretimde bazı sıkıntılar yaşanıyor.

Haitong International Securities'ten analist Jeff Pu, yeni iPhone serisinin üretim tahmininin 83 milyon adetten 77 milyon adede düşürüldüğünü belirtti. Benzer bir değerlendirmeyi Japonya'nın Mizuho Bank'ından analistler de paylaştı. Onlara göre iPhone 15 serisinin üretim adedi 84 milyon adetten 73 milyon adede düşecek. 2023 yılı için ise Apple'ın 227 milyon yerine 217 milyon iPhone üretmesi bekleniyor.

Apple’dan iPhone 15 serisi hakkında kötü haberler geliyor

Bu raporlar doğruysa, Apple'ın yeni iPhone 15 serisi akıllı telefonlarını Eylül ayında piyasaya sürmesi planlanıyor. Telefonlar 22 Eylül tarihinden itibaren satın alınabilecek. Ancak iPhone 15 Pro Max modelinin lansmanı bir aksaklık nedeniyle Ekim ayına ertelenebilir. Bu durumun sebebi olarak Sony'nin bu model için yeterli kamera sensörü temin edememesi gösteriliyor. İlginç bir bilgi olarak, iPhone 15 Pro Max'in periskop lensi kullanacak ilk iPhone olması bekleniyor.

Apple'ın bu kararı almasının ardında tedarik zinciriyle ilgili sorunların yattığı düşünülüyor. Özellikle küresel çapta yaşanan yarı iletken krizi, teknoloji üreticilerini zor durumda bırakıyor. Apple da bu sorunlardan nasibini almışa benziyor.

Özetle, Apple yeni iPhone 15 serisi ile teknoloji meraklılarını heyecanlandırmayı planlıyor. Ancak tedarik zincirinde yaşanan sorunlar, bu heyecanı biraz gölgede bırakıyor. Umarız bu sorunlar en kısa sürede çözülür ve teknoloji severler yeni iPhone modelleriyle tanışır.