Apple'dan kullanıcılara sevindirici haber! Onarım için para ödenmeyecek

Apple iPhone 13 modeliyle ilgili kullanıcıları rahatsız eden problemi çözeceğini duyurdu.

Apple'dan kullanıcılara sevindirici haber! Onarım için para ödenmeyecek

Bilindiği üzere geçen hafta, yepyeni iPhone 13 modelleri için Face ID'nin işe yaramaz hale geldiği ortaya çıktı. Bunun nedeni ise telefonlardaki ekranları birbirine bağlayan esnek kabloda uygulanan küçük bir yeni kontrol çipi. Bu durum da, Apple'ın tüm tamir atölyelerinin, kırılan ekrandaki küçük çipi sökmeye ve bu problemi düzeltmek için çalışması anlamına geliyordu.

Apple şimdi kullanıcılarını mutlu edecek müjdeyi verdi. Şirket problemli cihazlar için onarım gerektirmeyen bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığını açıkladı. Apple, güncelleme için henüz kesin bir zaman çerçevesi yayınlamadı.

Apple'dan kullanıcılara sevindirici haber!

Apple'dan kullanıcılara sevindirici haber! Onarım için para ödenmeyecek - Resim : 1

Apple iPhone 13 ailesini geçtiğimiz Eylül ayında duyurdu. Uzun süredir beklenen yeni modelin serisi beklentileri çok da karşılayamadı diyebiliriz. Beraberinde bir çok problem ile gelen iPhone 13 serisi için şirket bir çok düzeltme güncellemesi yayınlıyor. iOS 15 yüzünden ortaya çıkan problemler de bir o kadar fazla.

iPhone 13'ün özelliklerini hatırlayacak olursak: iPhone 13 ile Apple'ın 120 Hz ProMotion ekran teknolojisine sahip.  Ekrandan bahsetmişken, TrueDepth kamera modülü nihayet iPhone X'ten sonra küçültüldü. Bu sayede iPhone 13'ün çentiği daha küçük oldu. Çentikten tamamen kurtulmanın henüz yolu yok. Bu yüzden Apple 2-3 yıl daha çentikli tasarıma devam edecek gibi görünüyor.

Qualcomm'un Snapdragon 888 atağına kayıtsız kalmak istemeyen Apple, bu yıl Apple A15 yonga seti ile yeni bir devri başlattı. Dünyanın en güçlü mobil yonga seti olacak olan Apple A15, iPhone 13 ailesini ile geldi.