Apple'dan kullanıcılarına büyük jest!

Apple kullanıcılarına büyük bir jest sunuyor. iPhone 12 modellerinde görülen bir problem bedava çözüme ulaştırılacak. İşte detaylar.

Apple'dan kullanıcılarına büyük jest!

Apple, iPhone 12 serisi müşterilerine ücretsiz bir hizmet sunacağını duyurdu. Görünüşe göre, bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde hoparlörleri etkileyen bir sorun var, bu nedenle şirket ücretsiz onarım teklif edecek.

Yakın tarihli bir rapora göre 2020 iPhone modellerinin "çok küçük bir yüzdesi" sesle ilgili bu sorunla karşı karşıya. Resmi notlara göre, “iPhone 12 veya iPhone 12 Pro'nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa, servis için uygun olabilir. Apple veya bir Apple yetkili Servis Sağlayıcısı, uygun cihazlara ücretsiz olarak servis verecek."

Apple'dan kullanıcılarına büyük jest!

apple jest

Şu an itibariyle, bu sorunun iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max'i değil, yalnızca temel iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerini etkilediği biliniyor. Ayrıca Cupertino merkezli dev, bu sorundan etkilenen kullanıcılara üç seçenek sunulacağını, ancak cihazların ücretsiz onarım programına hak kazanmalarını sağlamak için onarımlardan önce ilk önce inceleneceğini belirtti. Bu seçenekler, Yetkili Apple Servis Sağlayıcı bulmak veya şirketin resmi mağazasından servis randevusu almak olacak. Son olarak, kullanıcılar iPhone'un markaya gönderilmesini ayarlamak için doğrudan Apple'ın destek ekibiyle iletişime geçebilir. Özellikle, üç seçeneğin tümü de sizden Apple Kimliğinizi yazmanızı isteyecek ve şirket, kullanıcılardan "iPhone, iPad veya iPod touch'ınızı servise hazır hale getirmelerini" bile talep ediyor. Bu nedenle, tamir edilmek üzere gönderilmeden önce iPhone'unuzu bilgisayarınıza veya iCloud'a yedeklemeniz öneriliyor.