Mobil

Apple'dan kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi!

Apple, garanti kapsamına giren ürünlerin belirlendiği şartlarda değişiklik yaptı.

Apple'dan kullanıcılarını sevindiren bir haber geldi!

Milyonlarca iPhone, iPad ve diğer ürünlerini kullanan kişileri yakından ilgilendiren bir politika değişikliğine imza atan Apple, garanti kapsamına giren ürünlerin değişime standartlarını yeniden düzenledi.

Daha önce ürün değişimi için pil kapasitesinin yüzde 50'nin altında olmasını şart koşan Apple, bu kararından vazgeçti. Şirket yeni aldığı kararla batarya kapasitesi yüzde 80'in altına düşen tüm cihazlarını değiştirecek. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu kararın sadece iPhone kullanıcılarını ilgilendirmediğini Phone'ların yanı sıra  iPad, Apple Watch ve bilgisayarlar için de aynı değişim programı uygulanacağı bildirildi.

1436336801_img20150708092113.jpg

Öte yandan bu değişiklik politikasından yararlanmanın tek şartının ürünün 10 Nisan 2015'ten sonra satın alınmış olması gerektiğini unutmadan hatırlatalım. Değişim için ön koşul olan satın alma tarihi biraz daha geri tarihe çekilebilirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.