Apple’dan Samsung’a bir kötü haber daha geldi

Amerikalı teknoloji devi Apple cephesinden gelen ve Apple Watch Ultra’yı konu edinen son haberler, Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un canını fazlasıyla sıkacak.

Apple’dan Samsung’a bir kötü haber daha geldi

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple ile onun hem en büyük rakibi hem de önemli iş ortaklarından biri olan Samsung arasındaki ticaret hacmi günden güne azalmaya devam ediyor. Bilindiği üzere her ne kadar bu iki şirket kamera önlerinde birbirinin azılı düşmanı gibi görünse de aslında arka planda birçok konuda önemli iş birliği içerisinde. Bu konuların başında ise ekran tedarik zinciri geliyor.

Yıllardır iPhone ekranlarının çok büyük bir kısmını üreten ve Apple’ın iPhone ekran tedarik hacminin yaklaşık %70’ini karşılayan Samsung, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir bilgiyle adeta yıkılmıştı.

Apple’dan Samsung’a bir kötü haber daha geldi

Buna göre Apple, iPhone 15 modelleriyle birlikte Samsung’un tedarik payını %30 seviyelerine çekecek ve Güney Koreli teknoloji devinden doğacak boşluğu ise BOE ile dolduracaktı.

İşte bugün benzer bir hamle de akıllı saat pazarından geldi. Apple’a yakınlığıyla bilinen ve aynı zamanda ekran panelleri konusunda bir uzman olan Ross Young tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerikalı teknoloji devi Apple Watch Ultra’nın bir sonraki modelinin ekran paneli konusunda Samsung yerine bir başka Güney Koreli teknoloji şirketi LG ile birlikte çalışacak. Hatta Young bu konuya ilişkin somut adımların atıldığını ve LG’nin Apple Watch paneli üretimi için ekstra bir tesis oluşturmaya başladığını iddia etti. Tabi şimdilik bu bilgilerin tamamı birer iddiadan ibaret. Bakalım iddiaların muhatapları tarafından herhangi bir açıklama yapılacak mı?