Apple’ın büyük lansmanının tarihi kesinleşti

Amerikalı teknoloji devi Apple, merakla beklenen lansmanı için kesin tarihi sonunda resmen açıkladı.

Apple’ın büyük lansmanının tarihi kesinleşti

Apple'ın sonbahar etkinliği için tarih açıklandı. Cupertino merkezli teknoloji devi, bir sonraki büyük ürün lansmanı için resmi davetiyeleri gönderdi. Şirket, Eylül ayında sonbahar etkinliğini gerçekleştirme geleneğini sürdürüyor ve bu etkinlik ayın ikinci Salı günü gerçekleştirilecek. Her zamanki gibi Apple'ın yeni nesil iPhone'ları, Watch Serisi, iPad'leri ve daha fazlasını tanıtması bekleniyor.

Bu yıl Apple'ın sonbahar etkinliği "Wonderlust" adını taşıyor. 12 Eylül Salı günü, saat 10.00 PT'de başlayacak olan bu etkinlik, Apple Park'taki sembolik Steve Jobs Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek. Lansman etkinliği aynı zamanda Apple'ın web sitesi ve resmi YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Apple'ın paylaştığı "Wonderlust" etkinliği davetiyesi, şirketin logosunu Siyah, Mavi ve Gri renklerde gösteriyor. Bu da iPhone 15 Pro'nun söylentilere göre sunulacak renk seçeneklerine işaret ediyor olabilir.

Apple’ın büyük lansmanının tarihi kesinleşti

iPhone'lar genellikle Apple'ın sonbahar etkinliğinin öne çıkan ürünü olmuştur. Bu yıl da iPhone 15 serisi bu geleneği sürdürüyor. Serinin tüm modellerinin, iPhone 11'den bu yana önemli yeniliklerle geleceği konuşuluyor. Duyumcular, yaklaşan amiral gemisi ürünler hakkında neredeyse her şeyi ortaya çıkardı. Ayrıca, Apple'ın sonbahar etkinliği yeni nesil akıllı saatlerin de tanıtımını içeriyor. Bu yıl, Apple Watch Serisi 9 ve Watch Ultra 2'yi göreceğiz, ancak Watch SE 3'ün tanıtılması beklenmiyor.

Aynı zamanda Apple, yaklaşan Wonderlust etkinliğinde yeni nesil iPad Pro'ları ve iMac'leri de tanıtacak.