Mobil

Apple'ın en son işe alımı, TV+'a daha fazla reklam gelmesi anlamına gelebilir

Reklam destekli bir Apple TV+ katmanı artık neredeyse kaçınılmaz görünmeye başlıyor. The Information'a göre, Apple kısa süre önce eski bir reklam teknolojisi yöneticisi olan Lauren Fry'ı akış hizmetinde "bir video reklamcılık işi kurmaya yardımcı olması için" işe aldı.

Apple'ın en son işe alımı, TV+'a daha fazla reklam gelmesi anlamına gelebilir

Dijital reklam firması Simulmedia'daki en son görevinden önce Fry, AT&T ve Comcast'te reklam satış rolleri üstlenmişti.

Apple TV+'a daha fazla reklam getirmek, Apple'ın daha yeni eylem planlarının bazılarıyla uyumlu olacaktır. Geçen yılın sonuna doğru şirket, App Store'da ek reklamlar göstermeye başladı; bu, Apple Haritalar'da ve diğer birinci taraf yazılımlarda görünen arama reklamlarının habercisi olabilecek bir hareketti.

Apple'ın en son işe alımı, TV+'a daha fazla reklam gelmesi anlamına gelebilir

Fry'ın işe alınmasından önce, Apple'ın zaten Major League Baseball oyunlarının yanında reklamlar gösterdiğini belirtmekte fayda var. Kasım ayında Bloomberg, Apple'ın Major League Soccer ile 10 yıllık anlaşmasını desteklemek için bir canlı tv reklam ağı kurduğunu da bildirdi.

The Information'ın işaret ettiği gibi, reklam destekli bir katman, Apple'ın TV+'a daha fazla reklam getirmesinin en doğrudan yolu gibi görünüyor. Netflix ve Disney+ dahil olmak üzere birkaç diğer akış platformu, bu hizmetlerin abone tabanlarını genişletmesinin kolay bir yolu olduğu için müşterilere bu tür katmanları zaten sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.