Mobil

Samsung hem katlanabilir akıllı telefonları hem de orta segment modelleri güçlendirmek istiyor

Güney Koreli teknoloji devine yakın kaynaklar, Samsung’un kısa vadeli gelecek planlarına ilişkin oldukça önemli bilgilere ulaştı.

Samsung hem katlanabilir akıllı telefonları hem de orta segment modelleri güçlendirmek istiyor

Gelen söylentilere göre Samsung, gelecek yıl akıllı telefon serisini yeniden yapılandırmayı planlıyor ve katlanabilir telefon portföyünü yıllık altı modelle genişletmeyi hedefliyor. Ek olarak, şirket 2024'te bayrak gemisi S serisinden Plus modelini kaldırabilir ve yeni bir orta menzilli seriyi tanıtabilir.

İddialar yalnızca bununla sınırlı değil. Samsung Electronics'un mobil işine ilişkin gelecek planları hakkında birçok spekülasyon var. Bazı kaynaklar Samsung'un, Galaxy Z Flip Ultra, Galaxy Z Fold Ultra, Galaxy Z Flex (üçlü katlanabilir cihaz) ve Galaxy Z Tab (katlanabilir tablet) de dahil olmak üzere gelecek yıl dört ek yüksek kaliteli katlanabilir cihaz çıkaracağını iddia ediyor. Normal Z Fold 6 ve Z Flip 6 dahil edilirse, Samsung'un gelecek yıl altı katlanabilir modelle karşımıza çıkacağı anlaşılıyor ki bu gerçekten çılgınca bir hareket olur.

Samsung hem katlanabilir akıllı telefonları hem de orta segment modelleri güçlendirmek istiyor

Ayrıca bu söylentilere göre Samsung'un Galaxy Z Fold Ultra'sının Samsung Display tarafından sağlanan 4K bir ekrana sahip olacağı, aksine normal Z Fold'un BOE tarafından sağlanan bir QHD panele sahip olacağı iddia ediliyor. Benzer şekilde, Galaxy Z Flip Ultra, Samsung ekranlı 2K bir modelle donatılacakken, düzenli Z Flip modeli için BOE tarafından FHD paneller sağlanacak.

Samsung'un katlanabilir cihaz serisine ilişkin bu iddiaların yanı sıra, kaynak, S serisi ve Samsung'un orta menzilli serisi hakkında daha iddialı söylentiler de mevcut. Özellikle, Samsung'un Galaxy A cihazlarının sayısını azaltmayı, aynı zamanda yeni bir "Galaxy K" orta menzilli serisi tanıtmayı planladığı iddialar arasında. Bluetooth SIG'de bu yıl K tabanlı model numaraları keşfedildi ve bunların yeni orta menzilli telefonlar yerine Galaxy S23 modelleri olabilme ihtimali mümkün. Ancak tüm bunlar için biraz daha beklememiz ve Güney Koreli şirkete yakın kaynaklardan gelecek yeni haberlere kulak kesilmemiz lazım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.