Apple'ın logosu eskiden tersmiş!

Değerli şirket Apple'ın logosunun eski halini görmek ister misiniz?

Apple'ın logosu eskiden tersmiş!

Bildiğiniz üzre dünyanın en değerli şirketlerinden olan Apple yani Türkçe'deki manasıyla elma olarak adlandırabileceğimiz değerli şirketin logosu milyonlarca kişi tarafından beğenilerek bir tutku haline gelmiş durumda.

Logonun tarihçesine bir göz gezdirildiğinde sürpriz bir durumla karşı karşıya kaldık diyebilriz. Apple'ın kurucularından Steve Wozniak 'ın yıllar önce çekildiği bir resimde de kanıtlanan Apple'ın çok değerli, ısırık alınmış elma logosu eskiden ters bir şekilde kullanılıyormuş.

1337790050_apple-ters-logo-123456.jpg

Logonun ilerleyen yıllarda konsepti değiştirilerek düz bir hale getirilmiş. Logonun tersliği ile alakalı açıklamayı ise şirket görevlilerinden Joe Moreno kendi blogunda dile getiriyor. Apple Design Group tarafından defalarca tartışma haline gelen bu fikir aslında kullanıcıların Apple'ın o değerli logosunun bilgisayarın kapağı kapatılınca düz gözükmesini istemesinden kaynakladığı söyleniyor. Yani eski haliyle logo, bilgisayarın kapağı kapatıldığında sahibine, düz gözüküyorken, şimdiki halinda ise dışardan bakanlara düz gözüküyor. O değerli logo hakkındaki kararı, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz değerli CEO Steve Jobs vermiş ve logonun günümüzdeki halini almasını sağlamış.