Mobil

Apple'ın SOS hizmeti başına bela oldu!

Apple'ın, iPhone ve Apple Watch modellerinde yer alan acil SOS özelliğinden bazı kullanıcılar oldukça rahatsız. Peki, bu özelliği kullanıcılar neden sevmedi?

Apple'ın acil SOS özelliği başına bela olabilir!

Apple, sağlık alanında Apple Watch ile bulunduğu girişimler ile büyük beğeni toplamıştı. Cupertinolu dev, bu bağlamda müşterilerinin olası bir acil durum ile karşılaşması durumunda, Acil SOS adını verdiği özelliğini geçtiğimiz yıl kullanıma sunmuştu.

iPhone ve Apple Watch'ta yer alan Acil SOS özelliği sayesinde; iPhone'da yan düğmeye hızlıca 5 defa bastığınızda, önceden tanımladığınız kişilere bilgi veriliyor ve otomatik olarak 112 aranıyor. Apple Watch'ta ise güç tuşuna basılı tuttuğunuzda devreye giren acil SOS özelliği çoğunluk tarafından beğenilse de bazı kullanıcılar bu özellikten rahatsız.

Jason Rowley isimli Twitter kullanıcısı, Apple Watch'u uyku takibi için kullandığını ancak uykusunda Apple Watch'un Acil SOS özelliğinin devreye girerek uykusundan uyandığını dile getirdi. iPhone'da isteğe bağlı olarak kapatılabilen bu özelliği, Apple Watch'ta henüz kapatmak mümkün değil.

Apple'ın SOS hizmeti başına bela oldu! - Resim : 1

Geçtiğimiz günlerde ise acil servis çalışanlarının, iPhone veya Apple Watch sahiplerinin yanlışlıkla SOS özelliğini kullanmasından şikayetçi olduğu dile getirilmişti. Bakalım Apple bu özellik için iOS 12 ve watchOS 5 için bir değişiklik yapacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.