Apple'ın yeni bütçe dostu cihazı iPhone SE yolda!

Apple geçtiğimiz dönemlerde iPhone SE 2022 cihazını piyasaya sürmüştü ancak cihaz beklentileri karşılamadı. Şimdi bu durum değişebilir.

Apple'ın yeni bütçe dostu cihazı iPhone SE yolda!

Tanınmış bir YouTuber olan Jon Prosser, yaklaşmakta olan 4. nesil iPhone SE'nin önemli ayrıntılarını ortaya çıkardı. Teknoloji devi geçtiğimiz dönemlerde iPhone SE 2022'yi piyasaya sürmüştü, ancak cihaz pek beklentileri karşılamadı. Söz konusu iPhone SE 2022, iPhone 8'e dayanıyordu. Yeni sızıntı, yeni nesil iPhone SE'nin daha önce piyasaya sürülen iPhone XR'yi temel alacağını ortaya koyuyor.

Apple'ın yeni bütçe dostu cihazı iPhone SE hakkında yeni detay

Apple'ın yeni bütçe dostu cihazı iPhone SE yolda! - Resim : 1

Prosser'a göre iPhone SE 4 "bir iPhone XR muadili" olacak. Bu da cihazın çentikli bir ekran, azaltılmış çerçeveler ve Face ID ile donatılacağını gösteriyor. Aynı zamanda söz konusu cihaz bir Touch ID sensörü olmadan piyasaya sürülebilir. iPhone SE 2022, iPhone 13 serisinde bulunabilen çipin aynısı olan Apple A15 Bionic çipten güç alıyor. Önümüzdeki ay çıkacak olan iPhone 14 ve 14 Max'in A15 yongasına sahip olacağı, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in ise Apple A16 Bionic ile donatılacağına dair söylentiler dolaşıyor.

Bu nedenle, iPhone SE 4'ün Apple A15 Bionic çipine sahip olabileceği görülüyor. Özelliklerinin geri kalanında ise, Apple iPhone XR benzeri detaylar karşımıza çıkabilir. Raporlar, iPhone SE'ye daha az talep olduğunu ortaya çıkardı, bu da insanların daha eski bir tasarıma sahip bir iPhone satın almakla ilgilenmeyebileceğini gösteriyor.