Mobil

Archos, süper güvenli akıllı telefonu GranitePhone'u satışa sundu!

Archos ve güvenlik şirketi Sıkur ortaklığında geliştirilen en güvenli akıllı telefon GranitePhone 850 dolardan satışa sunuldu.


Fransız tablet ve akıllı telefon üreticisi Archos, bu kez diğer modellerinden donanım özelliklerinden yüksek olmasada en güvenli akıllı telefonu olduğunu ileri sürdüğü GranitePhone'un görselini yayınladı.

Archos,  A sınıfı güvenli iletişim uygulamaları konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Sıkur ile gerçekleştirdiği ortaklık sonucunda en güvenli telefonu olacağını iddia ettiği yeni modeli GranitePhone'u satışa suduğunu duyurdu. Android'in özelleştirilmiş sürümü Granite OS'u kullanacak telefonda şifreli kimlik doğrulama ve güvenli bulut depolama sistemleri gibi farklı güvenlik düzeyleri bulunuyor. Teknik özellekler bakımından çokta üst seviye olmayan telefon Snapdragon 615 işlemci ve 2GB RAM ile destekleniyor. Ayrıca 1080p çözünürlüklü 5 inç ekranın bulunduğu cihazda 16 GB dahili bellek, 16 MP arka kamera, 8 MP ön kamera ve 2700 mAh gücünde batarya yer alıyor.

1444514118_img20151011004916.jpg

Kısacası, orta segment seviyesinde olan ve güvenlik alanında vaatler sunan telefonun 850 dolarlık fiyatıyla üst segment cihazlardan daha fazla maliyetle SIKUR'un nesmi GranitePhone sitesinden satışa sunmasını bittiğinin resmi olarak yorumlayabiliriz.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bu telefona biçilen değer normal mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.