Mobil

Artık ekranlar parmak izi okuyacak!

LG parmak izi sensörünü ekrana entegre etti. Artık mobil cihazların ekranları parmak izini okuyabilecek.


Dünya'nın ilk modüler telefonu olma özelliğini taşıyan LG G5 ile mobil teknolojiler alanında oldukça yenilikçi bir tavır sergilediğini gösteren LG, yeni geliştirdiği parmak izi okuma teknolojisi sayesinde akıllı telefon sektöründe büyük bir devrim yaratacak.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG'nin inovasyon birimi LG Innotek, parmak izi okuyucu sensörünü cihazların ekranına entegre ettiğini açıkladı. Böylelikle artık parmak izimizi okutmak için cihazların güç tuşu, ana ekran tuşu ya da arka kısmındaki harici parmak izi sensörüne ihtiyaç duymadan parmak izimizi kolaylıkla cihazın ekranına okutabileceğiz.

1462178349_lg-parmak-izi-okuyucu.jpg

Ayrıca LG'nin söylediğine göre ekrana yerleştirilen parmak izi okuyucu cihazın üzerindeki tuşlara göre çok daha hızlı ve pratik bir şekilde parmak izini okuyabiliyor. LG'nin geliştirdiği bu teknolojinin ne zaman akıllı telefonlarda karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor ancak LG bu teknolojiyi pazarlamak için şimdiden diğer büyük akıllı telefon üreticileriyle görüşmelere başlamış durumda.

Kullanıma neredeyse hazır olan bu teknolojinin bu yıl içerisinde hızla hayatıma gireceği tahmin ediliyor. Öte yandan ekranda kalan parmak izlerinin bu sensöre nasıl etki edeceği gibi bazı güvenlik soruları da bu teknolojiyle birlikte gündeme geliyor. Son kullanıcıya oldukça kolaylık sağlayacak bu teknolojinin ilk olarak LG'nin üst düzey V serisinin yeni modelinde hayatımıza gireceği de iddialar arasında.


 
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.