Mobil

Asus bütçe dostu bir akıllı saat duyurabilir

Androdi Wear ile çalışacak akıllı saatin eylülde tanıtılması planlanıyor.

Asus bütçe dostu bir akıllı saat duyurabilir

Google mart ayında giyilebilir teknolojik cihazlar için Android Wear işletim sistemini duyurdu. Samsung, LG, Motorola, HTC ve Asus yaptıkları açıklamalarla yeni platforma destek sözü verdi. Motorola, LG ve Samsung cephesinden Android Wear işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatler Google I/O etkinliğinde lanse edildi. HTC ve Asus cephesinden ise akıllı saat çözümlerinin yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor.

Tech Crunch sitesine göre Asus yeni akıllı saat için tüketicileri fazla bekletmeyecek. Tayvanlı üretici muhtemelen eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde Android Wear işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatini duyuracak. Asus’un duyuracağı akıllı saat, LG G Watch, Gear Live ve Moto 360 ile kıyaslandığında daha ucuz bir fiyattan satışa sunulacak. Yine sitenin iddiasına göre Asus, akıllı saati 99 ya da 149 dolara satmak niyetinde. Amoled ekrana sahip olması beklenen akıllı saatte ayrıca el ya da yüz hareketleriyle bazı kontroller sağlanabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.