ASUS dünyanın en güçlü telefonunu üretti! Apple işine bak

Asus tarafından geliştirilen ve AnTuTu puanı sızdırılan yeni akıllı telefon modeli, ulaştığı puanlarla piyasadaki bütün Snapdragon yonga setli akıllı telefonları geride bıraktı.

ASUS dünyanın en güçlü telefonunu üretti! Apple işine bak

Asus, son zamanlarda akıllı telefon pazarına verdiği önemi arttıran bir şirket. Son olarak geride bıraktığımız Temmuz ayında yeni ROG Phone serisini tanıtan şirket, bu seri için yeni bir model daha düşünüyor gibi görünüyor.

Bugün internete düşen ve ROG Phone 6D’ye ait olduğu iddia edilen AnTuTu görüntüleri, şirketin bu konuda ne kadar ciddi olduğunu açıkça gözler önüne seriyor. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerden, gücünü MediaTek Dimensity 9000+ yonga setinden aldığını bildiğimiz ROG Phone 6D, girdiği AnTuTu testinden tam 1.146.594 puan almayı başardı. Bu en yüksek puanı alan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip akıllı telefonun ulaştığı seviyeden bile %3 kadar daha yüksek.

ASUS dünyanın en güçlü telefonunu üretti! Apple işine bak

Üstelik olaya sadece CPU performansı olarak bakarsak, Dimensity 9000+’dan gücünü alan bu telefonun, 290.000 puanın üzerinde ki seviyesiyle kendisine en yakın Snapdragon 8+ Gen 1 modelinin puanından %15 civarında daha iyi olduğu anlaşılıyor. Yeri gelmişken hemen belirtelim, genel AnTuTu puanı CPU, GPU, bellek ve kullanıcı deneyimi başlıklarının toplamından oluşuyor.

Henüz ROG Phone 6D ile ilgili bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Ancak AnTuTu puanının sızmış olması, yeni telefonu görebilmek için çok uzun süreler beklememiz gerekmeyeceği anlamına geliyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin ne gibi gelişmeler yaşanacak.