ASUS Padfone Nisan'da geliyor!

ASUS yeni tableti Padfone'yi Nisan ayında kullanıcıların beğenisine sunacak..

ASUS Padfone Nisan'da geliyor!

MWC 2012 bir çok dev teknoloji firmasının yeni ürünlerini tanıttığı, beğeniye sundukları, müthiş bir fuar. Firmalar yeni nesil teknolojiyi kullandıklarını ürünlerinin hünerlerini sergileyerek beğeniye sundu. Bu firmalardan birisi de Asus'tu. Padfone tabletini görcüye çıkarttı. MWC yani Mobil Dünya Kongresi'nin en ilginç ve en şık tasarımlarından birisi de Asus'un Padfone'u idi.

1330357001_asuspadfone27022012-1024x655.jpg

Başka tablet-telefon var mıydı? İlk mi?

Daha önceye Samsung Galaxy Note ile görmeye alıştığımız tablet-telefon'ların devamı niteliğinde çıkartılmış bir telefon. Önce Galaxy Note, ardından LG VU, sonra da ASUS Padfone bu sıralamada yer alıyorlar. İlginç yanlarından birisi de ürün ile birlikte gelen kalemin aynı zamanda kulaklık olarak da kullanılabilmesi.

1330357299_asus-padfone-580x452.jpg

Ürün hangi işletim sistemini kullanıyor?

Cihaz ile birlikte yüklü olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich geliyor. Sorunsuz bir şekilde Android 4.0'ı temsil eden bu tablet-telefon oldukça tutulacağa benziyor.

1330357332_asus-padfone.jpg

Teknik detay olarak da cihazımızda;

1.5 GHz’lık Qualcomm S4 işlemci ve 4G LTE teknolojisi kullanılıyor. Tablete entegre telefonu da tıpkı tablet gibi benzer özelliklere sahip. 1.5 GHz’lık Qualcomm S4 işlemci, 4G LTE, AMOLED ekran, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ile 8 megapiksel arka, 1.3 megapiksel ön kamera.

1330357371_asus-padfone-phone-front-rear-view.jpg

Android Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip olan telefon da klasik micro SD yuvasının yanında micro-HDMI girişi de bulunuyor. Telefon, tablete monte edildiği zaman ise tabletin pil ömrünü 5 kat uzatıyor. Bu da yaklaşık 9 saate tekabül ediyor.

ASUS'un geçtiğimiz dönemlerden gelen bir felsefesinin olduğunu hepimiz bilmekteyiz, bu ”Daima açık, daima bağlı” dan ibarettir. Bu felsefeye oldukça elverişli üretimi gerçekleştirilmiş olan telefon-tablet ile yapılacaklar şu şekilde sıralanabilir.

"Padfone ile kullanıcılar hiç bir bulut servisine ya da eş zamanlamaya ihtiyaç duymadan tablet ve telefon arasında veri transferi yapabilecek. Telefon aracılığıyla yapılan işler, telefon tablete monte edildiği zaman da kaldığı yerden devam edecek. Padfone, Asus’un hep vurguladığı ‘dönüşüm’ün çok önemli bir parçası."

Nisan ayında kullanıcılara satış için piyasaya sürülecek Padfone'lar şimdiden merakla bekleniyor.