Asus ROG Telefon 8 serisi yeni bölgelerde tanıtılıyor

Asus, yenilikçi özelliklerle dolu ROG Telefon 8 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Oyun severler için büyük bir heyecan kaynağı olan bu lansman, mobil oyun dünyasında yeni bir dönemi başlatmayı vaat ediyor.

Asus ROG Telefon 8 serisi yeni bölgelerde tanıtılıyor

ASUS, ROG Ally 8 serisi akıllı telefonları küresel pazarda tanıtmaya hazırlanıyor. Bu cihaz, oyun performansında en iyi deneyimi sunmak için ASUS'un ileri seviye ısı dağıtım çözümüyle eşleştirilmiş bir Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye sahip olacak. Şirket, bu cihazın Çin'de 16 Ocak'ta tanıtılacağını onayladı.

Bu duyuru, akıllı telefon hakkında yeni ayrıntılar sunmuyor, ancak lansman etkinliğinin GMT+8 saat dilimine göre akşam 7:30'da başlayacağını teyit ediyor. İşte ROG Phone 8 serisi hakkında şu ana kadar bilinenler.

ASUS, henüz sadece teaser görselinde gördüğümüz arka tasarım dışında herhangi bir detay onaylamadı. Ancak internet kullanıcıları, teaser'daki gölgeleri aydınlatarak yeniden tasarlanmış kamera adasını gözler önüne serdi.

Asus ROG Telefon 8 serisi yeni bölgelerde tanıtılıyor

Yeni model, sağ kenardan kesilerek teknik olarak beşgen bir şekil oluşturan kare şeklinde bir kamera modülüne sahip. Bu modülde üç kamera ve bir LED flaş yer alıyor. Arka tarafta dikkat çekici RGB LED'lerin olmaması, bunun standart ROG Phone 8 olabileceğine işaret ediyor.

Serinin üç modeli olan ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro ve ROG Phone 8 Ultimate, Geekbench'te bazı ilginç detaylarla ortaya çıktı. Geekbench listelerine göre, standart model 16GB RAM'e sahipken, Pro ve Ultimate modelleri 24GB RAM ile geliyor. Bunun dışında, standart ROG Phone 8 standart bir Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahipken, Pro ve Ultimate modelleri, biraz daha yüksek tepe saat hızı ile hız aşırtılmış bir çip sürümünü barındırıyor.

Küresel lansman tarihi henüz onaylanmamış olsa da, ASUS ROG 8 Ocak'ta, CES 2024'ten bir gün önce "2024 için ROG'un heyecan verici yeni serisini" tanıtmak için bir etkinlik düzenleyecek. Markanın bu etkinlikte ROG Phone 8'i tanıtacağı tahmin ediliyor.