Mobil

ASUS ZenFone 3 Zoom, iPhone 7 Plus'ı ezdi geçti

ASUS ZenFone 3 Zoom, iPhone 7 Plus'ı pil testinde ezdi geçti.


ASUS ZenFone 3 Zoom ve iPhone 7 Plus'ın karşılaştırıldığı bir video yayınlandı. Tabi ki de bu karşılaştırma ZenFone 3 Zoom’un oldukça etkileyici bataryasına karşı yapıldı.

Her iki cihaz, üç teste tabi tutuldu. Birincisi pil şarj süresi, ikincisi atlamalı kayıt görüntü süresi ve üçüncüsü ise video görüntüleme süresi oldu. Asus ZenFone 3 Zoom, 5000mAh gibi oldukça büyük bir pile sahip. ZenFone 3 Zoom, hızlı şarj (Quick Charge, Qualcomm) sayesinde ilk testte, çok daha iyi bir rakam yaparak 2 saat 46 dakika da %100 şarj oldu. Aynı testte iPhone 7 ise 4 saat gibi bir sürede % 8 den %100'e ulaştı.

İkinci pil ömrü testi zaman atlamalı video kaydında oldu. iPhone 7 dört saat sonra kapanırken, ZenFone 3 Zoom 5 saat 32 dakika devam etti. Diğer testte ise bir video sürekli ekranda oynadı ve iPhone 7’nin 3 saat ve 43 dakikada pili biterken, ZenFone 3 Zoom yaklaşık 8 saat filmi oynattı.

Aşağıda Asus tarafından yayınlanan karşılaştırma videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.