Mobil

Samsung'dan, Galaxy serisi için önemli güncelleme

Samsung, Galaxy S7, S7 edge, S8 ve S8+ modelleri için büyük çaplı bir güncelleme alacak. İşte güncellemenin detayları.


Google, Android işletim sistemini daha güvenli hale getirmek için her ay düzenli güvenlik güncellemesi yayınlayacağını geçtiğimiz yıllarda duyurmuş ve bu politikasından taviz vermemişti. Samsung da Google'dan sonra Galaxy serisi için güvenlik güncellemesi yayınlamaya başlamıştı.

Samsung'un Mayıs ayı içerisinde yayınlayacağı güvenlik güncellemesinin detayları belli şimdiden belli oldu. Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerine gelecek olan güncelleme güvenlik odaklı olacak. Samsung Mobile'ın blogunda yer alan bilgilere göre 54 adet CVE güvenlik açığı ve 11 adet belli başlı güvenlik açıkları bu güncelleme ile kapatılacak.

Toplamda 65 güvenlik açığının kapatılması, uzun bir süredir Samsung cihazlarında güvenlik açığı var dedikodularının yalan olduğunu kanıtlayacaktır.

1493812391_image-1.jpg

Güncelleme yayınlandığında muhtemelen bir bildirim alacaksınız. Eğer bildirim gelmezse Galaxy cihazınızın Ayarlar -> Yazılım güncelleme bölümünden en son güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.