Asus Zenfone'lara Android 5.0 Lollipop geldi

Asus, vaat ettiği Android Lollipop güncellemesini bugün ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 için yayınlamaya başladı.

Asus Zenfone'lara Android 5.0 Lollipop geldi

Asus’un 2014 model Zenfone telefonları için Android 5.0 Lollipop güncellemesi bekleniyordu ancak geçtiğimiz günlerde gelen haberlerde şirketin sorunlar yaşadığı için bu güncellemeyi geciktireceği söyleniyordu. O beklenen güncelleme şimdi geldi.

Asus Hindistan, resmi Facebook üzerinden yöneltilen bir soru üzerine ZenFone 5 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin 3-4 ay sonra yayınlanacağını söylemişti. Neyse ki, bu sorunlar çözüme kavuşturuldu ve Asus bugün vaat ettiği güncellemeyi ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 için yayınlamaya başladı.

1432608253_daftar-harga-hp-asus-zenfone-semua-series.png

Android Lollipop’ın Asus’un akıllı telefonlarında önceden yüklenmiş bazı uygulamaları desteklemediği söyleniyor.  Bu yüzden güncelleme tamamlandığında bu uygulamalar silinecektir. Aynı zamanda, diğer uygulamalara sistem güncellemesi eklenecektir.

2014 yılında tanıtılmasına rağmen ZenFone 4, ZenFone 5 ve  ZenFone 6 hala dünya çapında iyi satıyor. Asus  bu sene ZenFone 2 , ZenFone zoom ve ZenFone Selfie olmak üzere ikinci nesil ZenFone akıllı telefon ailesini tanıttı. Bu sene tanıtılan tüm Asus akıllı telefonlar kutudan Android Lollipop ile çıktı ve ayrıca Asus, PadFone S ve PadFone Infinity 2 adlı iki tabletine Android Lollipop yayınlamayı planlıyor.

Aşağıda indirme sayfalarına erişebilirsiniz.

Kaynak: Asus ( ZenFone 4 , ZenFone 5 , ZenFone 6 )