Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi!

Asus, ZenFone 5'in tanıtımında Apple'ın iPhone X modeline göndermede bulundu. Asus, Apple için meyve telefon tabirini kullanarak, iPhone X'un çentiği ile dalga geçti.

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi!

Asus, dün MWC 2018'in son ışıklarında bombayı patlattı ve ZenFone 5 ailesini tanıttı. Çerçevesiz tasarıma geçiş yapan Asus, iPhone'un yolundan gitti ve telefonda Notch yani çentiğe yer verdi.

iPhone X'un çentiğinden tam %26 daha küçük olan ZenFone 5'in çentiği, Asus'un eline büyük bir koz verdi. Asus, etkinlik sırasında ZenFone 5'in çentiğinin, "The Fruit Phone" yani meyve telefonundan daha küçük olduğunu açıkladı.

Apple'a gönderme yapan Asus, çentiği küçültmenin verdiği gurur ile etkinliği tamamladı.

Peki, Asus çentik konusunda ne kadar haklı? ZenFone 5'in çentiğinde sensör, LED göstergesi, alıcı ve ön kamera yer alıyor.

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi! - Resim : 1

iPhone X'un çentiğinde ise kızılötesi kamera, aydınlatıcı, sensör, ortam ışığı sensörü, hoparlör, mikrafon, kamera ve dot projector yer alıyor. 

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi! - Resim : 2

iPhone X'un çentiğinde tam 8 modül varken, ZenFone 5'te sadece 4 tane modül yer alıyor. Neredeyse yarı yarıya olan bu farkın, çentiğin boyutuna oranının %26 olması çok az gibi görünüyor. Çentik küçültülecekse, 4 modüle karşılık bu oranın %40 seviyelerinde olmalıydı.