Mobil

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi!

Asus, ZenFone 5'in tanıtımında Apple'ın iPhone X modeline göndermede bulundu. Asus, Apple için meyve telefon tabirini kullanarak, iPhone X'un çentiği ile dalga geçti.

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi!

Asus, dün MWC 2018'in son ışıklarında bombayı patlattı ve ZenFone 5 ailesini tanıttı. Çerçevesiz tasarıma geçiş yapan Asus, iPhone'un yolundan gitti ve telefonda Notch yani çentiğe yer verdi.

iPhone X'un çentiğinden tam %26 daha küçük olan ZenFone 5'in çentiği, Asus'un eline büyük bir koz verdi. Asus, etkinlik sırasında ZenFone 5'in çentiğinin, "The Fruit Phone" yani meyve telefonundan daha küçük olduğunu açıkladı.

Apple'a gönderme yapan Asus, çentiği küçültmenin verdiği gurur ile etkinliği tamamladı.

Peki, Asus çentik konusunda ne kadar haklı? ZenFone 5'in çentiğinde sensör, LED göstergesi, alıcı ve ön kamera yer alıyor.

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi! - Resim : 1

iPhone X'un çentiğinde ise kızılötesi kamera, aydınlatıcı, sensör, ortam ışığı sensörü, hoparlör, mikrafon, kamera ve dot projector yer alıyor. 

Asus'tan Apple'a meyve telefon göndermesi! - Resim : 2

iPhone X'un çentiğinde tam 8 modül varken, ZenFone 5'te sadece 4 tane modül yer alıyor. Neredeyse yarı yarıya olan bu farkın, çentiğin boyutuna oranının %26 olması çok az gibi görünüyor. Çentik küçültülecekse, 4 modüle karşılık bu oranın %40 seviyelerinde olmalıydı.

Yorumlar
Smart
Yahu sataşacaksan bari altı dolu bir konuda olsun. Garibim bula bula bir çentik konusu bulmuş. Züürt teselli gibi avuntu yapıyor. O konunun da altı boş. Resmen eziklik yaa...
Cevapla
Borem
😀😀👍
Cevapla
Meyve kullanmayan misafir
Adama sorarlar madem bu kadar yaptığın işten gurur duyuyorsun neden başkasından kopyalayorsun ha kopyalamak dan gurur duyuyorsan o zaman başka tabi
Cevapla
sefser
bence her iki hatta butun markalar birde bu lanet cinli markanin yaptigindan biraz ornek alsinlar. Ulefone T2 Pro
Cevapla
Teknoman
Hem taklit et hem dalga gec. Asus kendiyle dalga gecmis.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.