Mobil

Asus oyuncu telefonunu tanıtıyor!

Asus, oyuncular için özel olarak geliştirdiği yeni ROG telefonunu 5 Haziran 2018'de resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor.


Daha önce Asus'un oyun odaklı bir telefon çıkartacağını sizlere aktarmıştık. Oyun odaklı telefonlar her ne kadar piyasada yeni olmasada, şu sıralar özellikle firmaların bu sektöre olan ilgisi artmaya başlamış durumda.

Örnek olarak Razer, Xiaomi ve ZTE markaları oyun odaklı telefonlarını piyasaya çıkartmıştı. Asus ise oyuncu odaklı ekipman ve bilgisayarları ürettiği ROG markası altında yeni bir telefon çıkartmaya hazırlanıyor. Henüz resmi olarak telefonun ismi açıklanmış değil ancak pek fazla bekleyeceğimiz söylenemz.

Asus, 5 Haziran'da Computex Tayvan fuarında bir ROG etkinliği planlamış durumda. Etkinlik videosunda, ROG markası altında yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunacak olan firma, büyük bir ihtimalle oyuncu telefonunu burada sergileyecek.

Etkinlik posterlerinde "cesurlar için" ve "yaratıcılığınızı serbest bırakın" sloganları yer almakta. Buda bu iddiaları güçlendirir cinsten.

5 Haziran 2018'de yerel saatle 11:30'da yapılacak olan etkinlik, bizlere yeni oyuncu telefonunun rakiplerine karşı ne kadar üstün olabileceğini gösterecek. Henüz resmi olarak donanım bilgileri paylaşılmasada düşük sistemli bir telefon gelmeyecek gibi duruyor.

Şimdilik ortada gezen iddialara göre Qualcomm Snapdragon 845'e sahip olacak. RAM açısından ise 8GB RAM ve üst düzey bir oyun deneyimi için yüksek yenileme oranına sahip bir ekran ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Yorumlar
Ramazan
Beğendim. 5 incikte olursa alırım. Cepte rahat kullanılır. Özellikleride çok ratırılırsa.memnun olurum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.