Mobil

Vevo mobil uygulamalarını kapatma kararı aldı!

Vevo, aldığı karar sonucunda mobil uygulamarını sonlandıracak.


Vevo, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde iOS ve Android uyumlu mobil uygulamalarını sonlandırma kararı aldı.

Ek olarak müzik kliplerinin yayınladığı bir web sitesi bulunan şirketin sitesi kapanmış durumda. Vevo, bu hamleyle uygulamaların yanı sıra kendi web sitesini de sonlandırmış oldu. Böylelikle henüz ne planladıklarını açıklamayan şirket, farklı adımlar atacak gibi duruyor.

Vevo, site üzerinden yaptığı açıklamada "Bütün videolarımızın dünya çapında ulaşılabilir olduğundan emin olmak için çok çalışıyoruz. Bu arada favori müzik kliplerinizi YouTube'da Vevo üzerinden izleyebilir ve yeni haberler için bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz" dedi.

Vevo'nun bu kararı almasında etkili olan nedenin ise Youtube Music Premium uygulaması olduğu düşünülüyor.

Vevo tarafından yapılan açıklamada "Vevo büyük kitleleri etkilemeye, büyüme fırsatlarını takip etmeye ve odaklanmaya devam edecek. Premium müzik videoları ve orijinal içerik kataloğumuz, YouTube'da büyüyen bir kitleye ulaşmaya devam edecek ve Vevo’nun içeriğine erişimi daha da genişletmek için ek platformlarla çalışmanın yollarını araştırıyoruz." sözleri aktarıldı. 

Bakalım bu adımlar ile Vevo doğru bir karar mı verdi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.