Mobil

Avrupa Komisyonu, Apple’ı Shazam yüzünden inceleyecek!

Avrupa Komisyonu, Apple'ın Shazam'ı satın alma sürecini inceleyeceğini açıkladı. Peki, iki taraf arasındaki anlaşma neden Avrupa Komisyonu tarafından inceleniyor?


Cupertinolu teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda içerik bulma servisi Shazam'ı satın alacağını üstü kapalı bir şekilde açıklamıştı. Apple ile Shazam arasındaki satın alma anlaşmasına bugün Avrupa Komisyonu tarafından gölge düşürüldü.

Avrupa Komisyonu, Apple'ın Shazam'ı satın alma sürecini inceleyeceğini açıklad. İki taraf arasında her ne kadar anlaşma olsa da bu tip büyük çaplı satın alımlar Avrupa Komisyonu tarafından incelenebiliyor.

Avrupa Komisyonu, bu inceleme isteğinin Avusturya, Fransa, İspanya ve İzlanda'dan geldiğini belirtiyor. Satın alma işleminden endişeli olan ülkeler, yerel rekabette Apple ile mücadele edemeyecek konuma düşmekten çekiniyor.

Komisyon, gelen talepler üzerine, bu satın alma işleminin yasalara uygun olup olmadığını inceleyecek. Geniş çaplı bir inceleme olması beklenen bu olayın altından hiç bir şeyin çıkmayacağını, Apple'ın Shazam'ı rahat bir şekilde satın alacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.