Mobil

Avustralyalı yetkililer Apple haritaları için uyarılara devam ediyor

Bir grup motosikletli gezginin yaşadığı hayati tehlike sonrasında yetkililer, Apple haritaları için hala uyarılarına devam ediyor.

Avustralyalı yetkililer Apple haritaları için uyarılara devam ediyor

Apple’ın iOS 6’da başına dert açtığı harita uygulamasında sorunlar bir türlü bitmek bilmedi. Her yeni güncellemede harita soruna bir nebze olsun çözü getirmek isteyen Apple’ın bu noktada alması gereken uzun bir yol var.

Harita uygulamasının başarısız olmasıyla uygulamanın başındaki yetkiliyi şirketten kovan Apple, aynı zamanda resmi özür yayınlamıştı. Apple haritalarında birçok hatanın kullanıcılar tarafından internet ortamına taşındığına şahit olduk. En önemli hatanın ve hatta sonu ölümle bitebilecek bir vaka ise Avustralya’da yalanmıştı. Bir grup gezgin, Apple haritaları rehberliğinde çıktıkları yolda yönlerini kaybetmiş ve Murray-Sunset Milli Parkı’nın ıssız bir bölgesine yönelmişlerdi.
1360827025_art-3-620x349.jpg

Bu olay sonrasında yerel polis Apple haritalarının kullanılmaması gerektiğinin altını çizmiş ve uyarılarda bulunmuştu. Apple ise düzenlemeler yaptığını belirtmesine rağmen ülkedeki hataların bitmediği yetkililer tarafından bildirildi. Victoria bölgesinde pek çok kasabanın yanlış yerleştirildi ve bu sebeple ciddi sorunların yaşandığına dikkat çekiliyor.

Yetkililer sorun için Apple ile resmi temasları başlatırken, yine son güncellemede harita uygulamalarında görülen sorunların anında şirkete ulaştırılması için bir seçenek geliştirilmişti.

Yorumlar
Misafir
iphone artık sadece sorun, hemde çok pahalı bir sorun olmasıda başladı. Yani paranla rezil olmak dedikleri bu olsa gerek. En iyisi Samsung cihazlar, her yönüyle dört dörtlük. donanım yazılım güncelleme yenilik vs... Ne ararsan mevcut. üstelik iPhone'dan çok daha ucuza.
Cevapla
elmacı
bu ipon iyice yerlerde sürünr hale geldi nerde ipon çürük elmacı güzeleri bir harita yapamıyacakadar aciz firma olmuş elma
Cevapla
Olsun hiç önemli değil arkasında elma logosu var hem o kadar para vermiş insanlar altı üstü çalışmıyor yanlış yönlendiriyor diye iPhone almasınlar mı yani hiçbirşeyi yoksa amazing özellikleri var kullanamasalar bile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.