Mobil

Batan Vertu, lüks telefonlarını açık arttırmaya çıkardı

Hakan Uzan aldıktan sonra batan lüks telefon üreticisi Vertu, lüks telefonlarını açık arttırmaya çıkardı.

Batan Vertu, lüks telefonlarını açık arttırmaya çıkardı

Lüks telefon üreticisi Vertu, Hakan Uzan’a satıldıktan kısa süre sonra battı ve artık olmayacak. Ancak unutulmaya başlamadan önce, İngiltere merkezli şirketin faturalarını ödemek için varlıklarını tasfiye etmesi amacı ile lüks akıllı telefon üreticisi için çalışan kişiler var.

Vertu, birkaç gün boyunca şirketinin müzesinde sergilenen tüm eşyalar (eski telefonlar, heykeller, ödüller, vb.) de dahil olmak üzere İngiltere'deki fabrikasının içeriğini satıyor.

Tüm Vertu akıllı telefonlar şimdi G.J. adlı bir açık artırma evinde satılmaktadır. Wisdom & Co. başlangıç ​​fiyatlarının hala bu lüks cihazları orta sınıf tarafından dokunulmaz kılmaya yetecek kadar yüksek.

 1502690121_vertu-signature.jpg

İyi haber, dokunmatik ekran yerine önemli rakamlara sahip lüks bir telefon istiyorsanız ve gerçekten çok şanslıysanız nispeten ucuz bir Vertu modeli elde edebilirsiniz. Örneğin, günde 14.700 £ (19.000 ABD doları) tutarında başlatılan Vertu İmzalı telefonlarından birisi açık artırmada 11.200 £ (14.500 ABD Doları) tutarında satıldı.

Bununla birlikte, dünyadaki birkaç kişinin elde edebileceği eşsiz şeyler arayanların, Vertu'nun konsept cihazları koleksiyonunu (105 telefon) ele geçirme şansı buldular. Bu ikonlu el cihazları için açılış büyüklüğü 20.000 £ (26.000 $), ancak koleksiyon en az 133.200£ (172.000 $) tutarında satıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.