Mobil

Beklenen en çarpıcı sekiz iPhone 8 özelliği!

Apple iPhone 8 ile gelecek en iddialı özellikler!

Beklenen en çarpıcı sekiz iPhone 8 özelliği!

Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone 8 hakkında nerdeyse bilmediğimiz kalmadı. Peki Apple’ın 10. Yılına özel iPhone modeli iPhone 8 hangi etkileyici özelliklerle gelecek?

Hiç şüphe yok ki, Apple'ın son derece özel bir şeyler hazırladığı söylense de, eyin bu kadar harika olacağını gerçekten kesin olarak bilmiyoruz? Ancak şimdiye kadar gelen bilgilerden güvenilir olanlara bakarsak, bu konuda size sekiz madde sayabiliriz.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda iPhone 8 ile gelmesi beklenen en etkileyici özellikleri inceleyebilirsiniz.

1. Yeni tasarım

Her şeyden önce telefondaki en büyük yenilik, tamamen yeni bir tasarım olacak. Apple 7S ve 7S Plus modellerini, mevcut 7 ve 7 Plus'a kıyasla en az dış güncellemelerle duyururken, lüks iPhone 8'in uçtan uca ekrana sahip tamamen farklı bir gövdesi olduğu söyleniyor. Bu, yalnızca bir iPhone kullanma hissini radikal olarak değiştirecek değil, şüphesiz akıllı telefon tasarımı için yeni bir döneme girilecek.

Muhtemelen iPhone 6’dan sonra olduğu gibi iPhone 8 de sonraki modellerinde bu değişikliğin öncüsü olacak.

 1500744760_01.jpg

2. Görünmez parmak izi tarayıcı

Bu özellik gerçekten iPhone 8'de bir başlangıç ​​yapacak mı bilinmiyor ama umarım öyledir. Apple, parmak izi tarayıcıyı ekranın arkasına yerleştirmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Çünkü tüm ekranlı ön kısımda, tarayıcıyı koyacak herhangi bir fiziksel yer yok.

Bununla birlikte, aylar boyunca endüstri kaynakları, Apple'ın ihtiyaç duyduğu hem güvenilir, hem de kolay bir parmak izi tarayıcısı astronomik miktarlarda üretmek için oldukça zor bir iş olduğunu bildirdi.

 1500744771_02.jpg

3. Bokeh etkisi portreler için çift kamera

Evet, Apple'ın iPhone 7 Plus'ında zaten bir çift kamerası var, ancak iPhone 8 bu birinci sınıf özelliğe sahip ilk normal boyutlu iPhone olacak. iPhone 8'in şimdiki iPhone 7'den sadece biraz daha büyük olması bekleniyor ve bu da 7 Plus gibi büyük modelden daha çok cep dostu bir telefon yapıyor.

Yeni çift kameranın Portre moduna benzer yeni fotoğraf merkezli özelliklere sahip olup olmayacağını hala bilmiyoruz ancak, Apple'ın telefonun AR (Artırılmış Gerçeklik) özelliğini geliştirmek için bu gelişmiş görüntüleme kurulumunu kullanabileceği söylentileri var.

1500744787_03.jpg

4. En yeni A11 yonga seti

Her yeni iPhone'la birlikte, Apple kendi A serisi yongasetlerinin yeni bir yinelemesi ile karşımıza çıkıyor. Şu anda iPhone 7'de olan A10, iPhone'un son derece hızlı ve akışkan çalışmasını sağlayan sektörün önde gelen bir parçasıdır. iPhone 8 ile birlikte 7s ve 7s Plus modellerinde de doğal olarak yeni A11 sistem yongasını görmeyi bekliyoruz ve her zaman olduğu gibi bu da performansta göze çarpan bir artışa neden olmalı.

Apple'ın iOS platformu hem fonksiyonel hem de görsel olarak gittikçe daha karmaşık ve gelişmiş hale geliyor, endişelenmeyin, yeni yonganın performans ve güç verimliliği boşa gitmeyecek.

1500744798_4.jpg

5. Kablosuz şarj etme

Dürüst olmak gerekirse, kablosuz şarj endüstride yeni bir özellik değil ancak, yine de gerçekten sorunlar yaşıyor. Şimdi gelen söylentilere göre, Apple'ın iPhone 8 ile kablosuz şarj konusunda kendi teknolojisini tanıtmak için çalışıyor ve bu gerçekten de öyle ise bu teknolojinin mobil uygulamada ilk olarak gerçekten zahmetsizce ve başarılı bir şekilde uygulanmasını bekleyebiliriz.

1500744809_05.jpg

6. Pil tasarımı

Gizli kaynaklar, Apple'ın genişletilmiş kapasite için L şeklinde yeni bir pil özelliğinden yararlanmak istediğini belirtti. Bu, basit bir dikdörtgen şeklindeki akıllı telefonlarda kullanılan tüm pillerde oldukça farklı görünüyor. Haberler, LG'nin 2018'in iPhone 9'u için L-şeklinde pillerin özel tedarikçisi olma için anlaştıklarını söyledi ancak, Mayıs ayından beri iPhone 8'in de bu teknolojiyi kullanabileceğini duyuyorduk.

Artırılmış kapasitenin, yaklaşık % 30 olduğu söylenebilir ancak, direkt olarak % 30 daha iyi pil ömrü anlamına gelmeyebilir. Yeni AMOLED ekranın yanı sıra, kaputun altında bulunan diğer ileri teknolojilerin bir kısmı ek güç rezervi üzerinden çabucak pili tüketebilir. Bununla birlikte, bazı kaynaklar, iPhone 8'in pil ömrünün, iPhone 7'den ziyade, iPhone 7 Plus'ın pil ömrüne benzer olmasını bekleyebiliriz diyor.

1500744821_06.jpg

7. Gerçek Tonlu bir ekran!

iPad Pro tabletlerin, Apple'ın True Tone ekranı adı verilen dikkate değer bir özelliği var. Bunun nedeni, cihazın ekranın renk tonlarını görüntülediğiniz ortama göre otomatik olarak ayarlamasına izin vermesidir. Bu şekilde, ekranın renk özellikleri her zaman doğal ve doğru görünür. Apple'ın teknolojiyi iPhone 7 başlamadan önce iPhone 7’de kullanacağı yönünde çok fazla spekülasyon yapıldı ancak, bu gerçekleşmedi. Şimdi iPhone 8 bu özelliği benimseyecek ilk iPhone olacak. iPhone 7s ve 7s Plus'ın da bunu elde etme şansı olup olmadığı hala net değil.

1500744835_07.jpg

8. Tüm diğer maddeler

Ortaya çıkan iPhone 8 özellikleri olağanüstü ancak, muhtemelen iPhone 8'i özel yapacak çok şey olacak. Kenardan kenara ekranlı tasarım, yenilikçi batarya ve kablosuz şarj ve hepsi de çoğunlukla donanımına ait özellikler. Ancak düşünün, eğer iPhone 8 gerçekten de fiziksel ana menü düğmesini kaybederse, bu tek başına iOS ile muazzam yazılım deneyimi değişikliklerine neden olabilir. Peki, Apple'ın geliştirdiği AR yeteneği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Geri kalan deneyimle nasıl etkileşime geçecekler? Artı, tüm bu özelliklerin yanısıra, Apple, iPhone 8'in en azından birkaç özel kullanıcı arayüzü özelliğini daha da farklılaştıracağına ve tüketicilerin bunun üzerine ilgisini çekmeye çalışacağına eminiz.

1500744848_08.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.