Mobil

Beleşçi iPhone'culara darbe!

Uygulamaları bedava indiren iPhone kullanıcılarına Apple'dan darbe geldi.

Beleşçi iPhone'culara darbe!

Bildiğiniz gibi Apple'ın iOS uygulaması genelde ücretli olarak indiriliyor. Bedavaya getirmek isteyen kullanıcılar buna da çare bulmuş. Kırma yöntemleriyle ücretsiz olarak iOS uygulamalarını indirmek mümkündü. iTunes üzerinden ücret ödemeden uygulamaları telefonlarına indirmek isteyen birçok kullanıcının başvurduğu "jailbreak" (kırma) yöntemine Apple'dan da karşı çözüm geldi.

Instrallous uygulaması birçok Apple uygulamasının ücretsiz olarak iPhone'lara indirilmesini sağlıyordu.Şimdi bu uygulama kapatıldı. 2013 yılı itibariyle jailbreak yöntemiyle iPhone'larını kıranlar artık başka çözümler bulmak zorunda kalacaklar.

1357192638_instrallous.jpg

Installous'a girenler artık bu uyarıyla karşılaşıyor ve jailbreak işlemi gerçekleşemiyor.

Jailbreak işlemi ile kullanıcılar iPhone'ları çoğunlukla garanti dışı bırakıyor ve iTunes kullanmaksızın birçok uygulamayı ücretsiz kullanabiliyor. Benzer şekilde Android telefonların root edilmesiyle (jailbreak ile aynı işlem) uygulamalar yine ücretsiz olarak indirmek mümkün.

Yorumlar
Misafir
root ile jailbreak in alakasi yok root olunca marketteki UYGULAMALAR belese gelmez ona bakarsan adam rootsuz telefona bile int den buldugu apk ile yukluyor
Cevapla
özgür
bu haberi yapan moderatör root un ne olduğunu bilmiyor anlaşılan. root kök dizine erisme izni veri yani adminstrator izni. jailbreak ve cydia ile alakasi yoktur. yasak değildir, serbesttir. telefon markalari kendi uygulamalarini kullanmaya zorlamak icin root sonrasi garanti dışı birakirlar hepsi bu. root ile istediginiz rom u kurma imkaniniz olur. nasil ki bir pc ye xp sonrası windows 7 kurmak isterseniz ayni bu islemdir.crackli apk kurmak root istemez. bilinmeyen kaynaklara izin ver demeniz yeterlidir. haber yapan kişiler bilgisi olmayanlari da yanlis yonlendirmese bari! onune gelen moderatör oluyor.
Cevapla
uğur
jailbreak yapan arkadaşlar için kötü olmuş ama bence başka bir yöntem bulunur bunun için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.