Mobil

ABD'den Huawei'ye satış ambargosu!

ABD merkezli teknoloji market zinciri Best Buy, Çinli Huawei'nin akıllı telefonlarını satmayı durdurduğunu açıkladı.

Huawei'ye ABD'de satış yasağı!

Çin ve ABD arasında yaşanan rekabet zaman zaman farklı boyutlara ulaşıyor. Geçtiğimiz aylarda ABD hükümetinin yurtdışında bulunan askeri üslerde Huawei marka ağ cihazlarının kullanımını yasaklaması beraberinde farklı tartışmaları da getirmişti.

Benzer bir durum şimdi de teknoloji zinciri Best Buy ile Huawei arasında yaşanıyor. Reuters'in haberine göre Best Buy önümüzdeki haftalarda ABD'deki mağazalarında Huawei marka akıllı telefon satışlarını durduracak. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da yayına yakın kaynaklara göre devletler arasında yaşanan gerilimin bir sonucu.

konuyla ilgili olarak Best Buy kaynakları yorum yapmazken, Huawei tarafı ise Best Buy'ın kendileri için önemli bir iş ortağı olduğunu söylemekle yetindi.

ABD'den Huawei'ye satış ambargosu! - Resim : 1

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Huawei, özellikle ağ teknolojileri ve baz istasyonları gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Türkiye'de de baz istasyonları ile faaliyet gösterin firma, operatörlerle çalışıyor. Son yıllarda akıllı telefon pazarına giriş de yapan şirketin biri Huawei diğeri Honor olmak üzere iki büyük markası bulunuyor. Huawei markası daha çok premium modelleri barındırırken Honor markası ise uygun fiyatlı akıllı telefon modelleriyle biliniyor.

 

Yorumlar
Mehmet
Evimdeki tüm teknoloji ürünleri Apple ama bu harekete karşılık Çin hükümetinin vereceği en güzel karar da, Çin sınırları içinde apple ürünlerinin satışını tamamen yasaklaması olacaktır. Çin olmazsa Apple o tatlı kârları nasıl elde edecek bakalım!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.