Mobil

Fortnite'ın mobil sürümü ne kadar kazandırdı?

Mobil platforma gelen Fortnite, iOS platformunda rekor gelir elde etti. İşte Fortnite'ın mobil sürümünün kazancı!

Fortnite'ın yüzü iOS'te güldü!

PC, Xbox One ve PlayStation 4'ten sonra mobil platforma da adım atan Fortnite, geliştiricisinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. iOS'te yayınlandıktan sadece 4 gün sonra 1.5 milyon dolar gelir elde eden Fortnite, yeni bir rekora imza atmış oldu.

SensorTower'ın verilerine göre; Fortnite'ın iOS sürümü Epic Games’e ilk 72 saatin sonunda 1 milyon dolar 4. günün sonunda ise 1.5 milyon dolar kazandırdı. Peki, bu hasılat diğer oyunlarda nasıldı?

Pokemon Go, ilk ayın sonunda 200 milyon dolar hasılat elde etmiş ve Clash Royale ise 180 milyon dolar kazanmıştı. Bu oyunlar göz önünde bulundurulduğunda Fortnite'ın başarısına gölge düşüyor.

Fortnite'ın mobil sürümü ne kadar kazandırdı? - Resim : 1

Fortnite gibi TPS oyununun mobilde ilgi görmeyeceği başından belliydi. TPS ve FPS türünde oyun oynayacaklar, kontrollerden dolayı ya konsola ya da PC'ye yöneliyor. Dokunmatik ekranda AAA seviyede online bir deneyim sunmak maalesef ki oyuncuların ilgisini pek çekmiyor.

Yorumlar
onur kahveci
Neden android te yok ???
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.