Mobil

BİP WhatsApp ve Telegram'a ciddi rakip oldu!

Turkcell imzası taşıyan anlık mesajlaşma uygulaması BİP son bir haftada ciddi bir başarı elde etti. WhatsApp'ın Türkiye'ye karşı yaptığı haksız girişim sonrası milyonlar BİP'e akın etti. İşte detaylar.

BİP WhatsApp ve Telegram'a ciddi rakip oldu!

Turkcell mühendislerince geliştirilen Türkiye’nin yerli iletişim platformu BiP’e olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Kullanıcı verileri Turkcell’in İstanbul ve Ankara’daki yüksek güvenlikli veri merkezlerinde korunan BiP, son 6 günde 10 milyon yeni kullanıcıya ulaştı ve toplamda 60 milyondan fazla indirildi.

Kullanım oranı katlanarak artan uygulama, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık tercüme, kişiselleştirilmiş menü gibi rakiplerinden farklılaşan birçok özelliği kullanıcılara sunuyor.

BİP WhatsApp ve Telegram'a ciddi rakip oldu!

Ayrıca BiP’te masaüstü bilgisayar uygulamasından veya sadece bir internet tarayıcı üzerinden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme de yapılabiliyor. Uygulama marketlerinde üst sırada Son günlerde bireysel ve kurumsal kullanıcılardan gelen yoğun talebin ardından BiP, uygulama marketlerinde "Ücretsiz En Popüler" ve "Trend Olanlar" kategorisinde üst sıraya taşındı.

BiP, Google Play Store’da 50 milyonun üzerinde indirme ve 1 milyonun üzerinde kullanıcı yorumuna ulaştı. Apple AppStore ve Huawei AppGallery’de de en çok tercih edilen uygulamalar arasında üst sıralara yerleşen BiP, kullanıcılardan olumlu yorumlar alıyor.

BİP WhatsApp ve Telegram'a ciddi rakip oldu! - Resim : 1

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ , operatör bağımsız 192 ülkede kullanıma sundukları BiP’in sadece ülkemizde değil Pakistan, Hindistan, Almanya, Suudi Arabistan’da kullanıldığını, bu ülkelerde günlük 1.5 milyona yakın kullanıma ulaştıklarını ve bu durumdan ötürü büyük gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Tansuğ, “Turkcell olarak yıllardır ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibi doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerin veri tabanlarını ülkemizde kurduğumuz veri merkezlerimizde tutuyoruz. Kullanıcılarımızın hassasiyetlerini çok önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeye devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme ve sadeleşme ile kullanıcılarımız, hangi verilerin ne için kullanılacağına ilişkin daha net ve anlaşılır bir açıklamaya erişebilirler” diye konuştu.

Yorumlar
Misafir
Turkcell %100 Türk firması olmadıktan sonra söyledikleri herşey boş.
Cevapla
Ali Kemal
Güvenirliliği hepsinden düşük olan bip insanlar nasıl kullanıyor anlamıyorum
Cevapla
💎G@kko💎
Bir gakkuk olarak davsiye edirem abem
Cevapla
Ali
Bir gruba kaç kişi eklenebiliyor. Vatsapta 250 kişi sınırı var telegram 100 bin kişi. Birde görüntülü görüşme yi zom gibi yaparlarsa iyi olur
Cevapla
Volkan
Telegramda bir grubum var şuan 607 üyesi var
Enes
Turkcell türklerin değil nasıl yerli ve milli oluyor anlamış değilim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.