Mobil

Xiaomi kullanıcılarına müjde artık daha iyi fotoğraflar çekeceksiniz

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesi ile telefonların kameralarında büyük değişiklik yapıyor. Kamera uygulaması artık daha verimli bir şekilde kullanılabilecek.

Xiaomi kullanıcılarına müjde artık daha iyi fotoğraflar çekeceksiniz

Çin'in önde gelen isimlerinden olan Xiaomi, Mi 11 modeli ile birlikte MIUI 12.5 arayüzünü de tanıtmıştı. Yavaş yavaş yenilikleri açıklanan MIUI 12.5 güncellemesinin, kamera konusunda yenilikler sunacağı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre; MIUI 12.5 ile birlikte kamera uygulamasına yepyeni özellikler eklenecek.

MIUI 12.5 ile gelecek kamera özellikleri

Güncelleme ile birlikte yeni ızgara seçenekleri kullanıma sunulacak. Özellikle profesyonel çekim yapmak isteyenler için üçte birler yasasına dayalı olan yeni bir ızgara ve Fibonacci Spiraline dayalı yeni ızgara sistemi kamera uygulamasına eklenecek. Bu sayede fotoğraf çekerken oranları daha net bir şekilde belirleyip kusursuz fotoğraflar çekebileceksiniz.

xiaomi

MIUI 12.5 ile video tarafında da yenilikler yapılıyor. Video kaydı yaparken, 3 dakika ekranda hiçbir işlem yapılmadığı takdirde güç tasarrufu için ekran karartılacak. Böylece hem video çekip hem daha az şarj tüketimi gerçekleştirilecek.

Kısa videolar bildiğiniz gibi 15 saniye ile sınırlandırılmıştı. Güncelleme ile bu süre 30 saniye, 1 dakika ve 1.5 dakikaya çıkarılabiliyor. Güncelleme ile ayrıca hızzlandırılmış çekim ekranını kullanırken ISO ayarını da değiştirebileceksiniz. Gelelim VLOG tarafında.

MIUI 12.5

MIUI 11'in son sürümü ile gelen VLOG modu yeni güncelleme ile yeni çerçeve modlarına kavuşuyor. Cool, Moments ve Agedfilms çerçeve moduna kavuşan VLOG modu, kullanıcılara videoda daha ince ayar yapmalarını da sağlıyor.

2021'in ilk yarasında bir düzine modele gelecek olan MIUI 12.5 güncellemesi Xiaomi telefonlarının kameralarını coşturacak diyebiliriz.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Bilgilerimiz askeri kaynaklarina gidiyormuş. Kullanamam bu cep telefonunu.
Cevapla
Hasan
Redmi note 9 gelecekmi?
Cevapla
Fuat
Evet
Hasan
Mi mix 2S güncelleme gelecek mi
Cevapla
Bir yorumcu
Mı not 6 pro hala gelmedi
Cevapla
Mehmet
Note 9proya gelcekmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.