Mobil

BiP yeni özellikleri ile WhatsApp'ı aratmıyor!

Turkcell'in yerli ve milli mesajlaşma uygulaması BiP yeni özellikler ile güncellendi. BiP'e yeni gelen özellikler WhatsApp'ı arattırmayacak.

BiP yeni özellikleri ile WhatsApp'ı aratmıyor!

Turkcell'in mesajlaşam uygulaması olan BiP, her geçen gün yeni özellikleri ile daha da zengin bir mesajlaşma deneyimi sunuyor. Kullanıcılardan gelen taleplere göre yapılan son güncellemeyle uygulamaya mesaj arşivleme, gruplarda 1.000 kişiye kadar kişi destekleme ve önemli kişi ya da grupları sohbet ekranında sabitleme gibi yeni özellikler de eklendi.

BiP, ayrıca artık mesaj göndermeden önce üzerine tıklayarak yazı tipini; kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili olarak değiştirme imkânı da sunuyor.

BiP rakiplerden önce hayata geçirdiği özellikleriyle dikkat çekiyor. HD kalitesinde fotoğraf paylaşımı ve HD kalitede 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme BiP’in en çok kullanılan ve fark yaratan özellikleri olarak öne çıkıyor.

Mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi mümkün kılan Anlık Çeviri özelliği de BiP’i rakipleri karşısında ayrıştırıyor. Fark yaratan bu anlık çeviri özelliği ile BiP, 2020 Global Mobile Awards ödüllerinde 'En Yenilikçi Mobil Uygulama' ödülünü de kazanmıştı.

BiP yeni özellikleri ile WhatsApp'ı aratmıyor! - Resim : 1

BiP ayrıca yaklaşık üç yıldır IBAN, Hesap Numarası gibi bilgilere ihtiyaç duymadan sadece telefon numarası ile para transferi yapabilme imkânı da sunuyor. Rakiplerin henüz üzerinde çalışmaya başladığı, BiP’in ise 6 yıl önce kullanıcılarına sunduğu   kaybolan mesaj özelliği sayesinde ise gönderilen mesajlar seçilen süre boyunca takipçinin sohbet ekranında görünüyor ve belirlenen süre dolunca otomatik olarak siliniyor.

App Store ve Play Store'da ücretsiz olarak yer alan BiP'i operatör fark etmeksizin yükleyip kullanabileceğinizi belirtelim.

Yorumlar
VESİLE
Durum paylaşımı istiyorum hemde acil evden çalışma hayatı olan hanımların gelir kaynağı durumda sattığı ürünlerin paylaşımı lütfen kısa sürede çözüme geçsin
Cevapla
Tekin
Hemen hallediyoruz siz merak etmeyin 😅 durum msj
Türküm
Bizi hiç sevmiyen yahudilerin malların kullanmayalım lütfen yerli mali herkes kullanmalı Sahip çıkalım milli ve yerli mallarına
Cevapla
Yasin
Turkcell çok kazikciya
Vatandaş
Bibde tıklamaya korktuğumuz menüler var hemen ücret yansıyor ama whatsappda böyle bişey yok
Cevapla
echo gürcistan
whatsapin tirnagi olamaz bip
Cevapla
Ayse
neden tek turkcell hem iyi de degil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.