Mobil

Ocak ayında en çok bu telefonlar sattı. İşte dünyanın satın aldığı telefonlar!

Ocak 2021 ayında cep telefonu satış rakamları belli oldu. İşte en çok satan cep telefonlarını gösteren o liste.

Ocak ayında en çok bu telefonlar sattı. İşte dünyanın satın aldığı telefonlar!

Geçtiğimiz seneyi lider konumda kapatan Apple'ın iPhone 11 modeli 2020’nin ilk yarısında en çok satan cep telefonu olmuştu. Counterpoint Araştırma tarafından yayınlanan raporda ise Ocak 2021’nin en çok satan ilk 10 modeli yayınlandı. Apple yine listenin en önemli markalarından biri. 

Ocak ayında en çok bu telefonlar sattı. İşte dünyanın satın aldığı telefonlar!

İlk sırada yer alan iPhone 12’yi, 12 Pro ve 12 Pro Max izliyor. Apple’ın ay içerisindeki satışlarının yüzde 71’ini bu üçlü oluşturuyor. Bu ivmenin 5G’li Apple telefonlara olan beklentinin sonucu olduğunu düşünülüyor.

Geçtiğimiz yılın lideri iPhone 11 ise 4. sırada yeni kardeşlerini takipte. Kısmen sürpriz olan iPhone 11 ise Apple severlerin gözünde hala yüksek değere sahip gibi görünüyor.

Rapora göre, Apple’ın satışlarından yüzde 35’i ABD’den geliyor. Apple’ın iPhone 12 Mini modeli de bu listede yer alıyor. Daha önce ortaya atılan iddialar iPhone 12 Mini'nin üretiminin durdurulacağı yönünde olmuştu.  Acaba bu başarıdan sonra Apple’da karar değişecek mi? 2020 model iPhone SE ise listeden yer alan başka bir Apple.

Ocak ayında en çok bu telefonlar sattı. İşte dünyanın satın aldığı telefonlar! - Resim : 1

Apple zirveyi sadece Samsung ve Xiaomi ile paylaşıyor. Redmi 9A ve Redmi 9 modelleri ile 5. ve 6. sıraya yerleşmiş modeller ise Xiaomi’nin ocak ayı satışının yüzde 25’ini oluşturuyor.

Samsung ise A21s ve A31 modelleri ile ilk 10’a girmiş durumda. Uzmanlar Samsung’un bu yükselişini Hindistan başta olmak üzere birçok ülkede fiyat indirimine gitmesinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyor.

Yorumlar
Hop
iPhone eski model klasik araba oldu.. yeni markalar yeni ürünler daha cazip ve kullanışlı ve ucuz.
Cevapla
Xezebo
Ucuz mu😅 kardeş sen ABD'de yaşıyorsun galiba yoksa ucuz demezsin yaa
Mehmetty
En son attığınız videoda da en çok satan telefonları gösterip başlığa iphone falan hikaye yazmıştınız ama bakıyorum ki en çok satan telefonlar iPhone. Bir haber yapıyorsunuz en çok satan telefonlar iphone vs. hikaye yazıyorsunuz, başka bir haber yapıyorsunuz en çok satılan telefonlar iPhone model. Dengesiz dengesiz hareketler yapmayın lütfen....
Cevapla
Mmet
Apple Apple dır diğerleri nal toplamaya alışmalı alıştı da zaten.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.