Mobil

Bir çok mobil uygulamaya güncelleme geliyor

Facebook, Chrome, Google Maps ve daha bir çok uygulamaya güncelleme geliyor


Uygulama geliştiricilerinin bu hafta için büyük sürprizleri var. Bir çok uygulama güncelleme alıyor ve bunlar arasında Chrome, Facebook, Maps, Skype, Twitter, Vine ve Yahoo da bulunuyor. İşte uygulamalara gelen yenilikler:

Facebook:

Facebook Android ve iOS için güncelleme alan uygulamalardan biri. Android için yeni paylaşma özellikleri, sola ve sağa kaydırarak diğer bölmelere ulaşma, mesajlaşma içinde sağa ve sola kaydırarak geçiş, mikro SD karttan uygulama çalıştırma gibi özellikler geldi. iOS için ise, Facebook doğrulanmış hesap desteği, stalk ve arama özellikleri, ünlüleri ve öne çıkan insanları takip edebilme gibi seçenekler sunuyor.

1373734210_facebook-mobile-08-700x525-1.jpg

1373734223_images.jpgGoogle Maps:

Google Maps'i de büyük çaplı bir güncelleme bekliyor. Google Maps güncellemesi Android cihazlara bu hafta düşecek ancak iOS kullanıcıları bir süre daha bekleyecek. Google Maps'e gelecek özelliklerden biri keşfet özelliği olacak. Ayrıca sürücüleri yolların anlık değişiklikleri konusunda da uyarabilecek. Tabletler için de özel bir versiyon sunulacak. Kullanıcıları sevindirecek bir diğer haber ise offline
/ çevrimdışı modunun olacak olması diyebiliriz.Skype:


Microsoft Windows Phone için sunduğu yeni Skype'ı bu hafta görebileceğiz. Windows Phone 8 için gelen Skype 2.8 daha hızlı bir uygulama sunuyor. Ayrıca Kuzey Kore için de aktivasyon ile geliyor.


Twitter:

Android ve iOS için gelen güncelleme Mac masa üstü uygulamasıyla aynı formata dönüyor. Twitter'da çok kullanılmadığı düşünülen DM'lerin daha sık kullanımı açısından mesajlarla telefon arasında senkronize sağlanmış durumda.

Vine:

Vine bildiğiniz gibi bir kaç aydır Twitter'ın video uygulaması olarak göze çarpıyor. Android cihazlara gelen widget sayesinde kolayca video çekimi ve paylaşımı sunuluyor.

Yahoo Mail:

Yahoo'nun Android ve iOS güncellemesinde Dropbox ile entegrasyon sağlanmış durumda. Yahoo Mail'in gelişmesi adına iyi bir adım olacak. iOS versiyonunda iş maillerinin ayrı gruplandırılması gibi kullanışlı özellikler bulunuyor.

Yorumlar
Misafir
bekliyoruz bizde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.