Mobil

Bir devir kapanıyor! LG telefonlar tarih oluyor!

LG'nin telefon bölümünü kapatacağı doğrulandı. Güney Koreli firma bir devri resmen kapatıyor. İşte LG telefonların tarih olacağı o tarih!

Bir devir kapanıyor! LG telefonlar tarih oluyor!

Telefon alanında büyük kayıp yaşayan LG Electronics, akıllı telefon bölümünü satmaya değil, işten tamamen çekilmeye karar verdi. LG'ye yakın olan kişilere göre, LG Electronics kısa süre önce akıllı telefon iş biriminin tamamen kapatıldığını doğruladı ve iş birimindeki çalışanları dönüştürmeye başladı.

Bu yılın Ocak ayının başlarında şirket, akıllı telefon işini tam olarak değerlendireceğini duyurdu. Daha sonra LG, işletmeyi satmak da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdi. Ancak, bazı potansiyel alıcılarla yapılan görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.

Başlangıçta, Vietnam’daki Bean Group, Google, Facebook ve Volkswagen satın alma adaylarıydı. Ancak bu şirketlerin hiçbiri, LG'nin reddedemeyeceği bir teklifte bulunamadı.

Bir devir kapanıyor! LG telefonlar tarih oluyor! - Resim : 1

LG Electronics'in şirketi satmaya çalışmasına rağmen, akıllı telefonla ilgili teknoloji patentleri konusunda potansiyel alıcılarla bir anlaşmaya varmanın zor olduğunu söyleniyordu. Bu yüzden, LG Electronics akıllı telefon işinden çıkmaya karar verdi. Bundan sonra LG Electronics, odak noktasını elektronik departmanına ve pil departmanına kaydıracak.

Mobil birimde çalışanlar işinden olmayacak!

Şu anda, LG Electronics'in MC departmanının 4.000 çalışanı var. Departmanı kapatmaya karar verdikten sonra, bu çalışanları önümüzdeki hafta şirketin ev aletleri departmanına transfer edecek.

Ek olarak, Twitter'daki bazı kaynakların iddia ettiği gibi, LG Electronics'in 5 Nisan 2021 tarihinde akıllı telefon işinin mobil bölümünün tamamen kapatıldığını resmi olarak duyurması bekleniyor.

Güney Kore’den Herald Business News ayrıca, ismini vermek istemeyen sektördeki kişilerin, LG Electronics’in 5 Nisan’daki yönetim kurulu toplantısında akıllı telefon işinden çekilme kararını açıklayacağını söylediklerini aktardı.

2015'in ikinci çeyreğinden bu yana, LG'nin akıllı telefon işi art arda 23 çeyrektir zarar gördü. LG geçen yılın dördüncü çeyreği itibariyle, 5 trilyon won'a (4.4 milyar dolar) kadar zarar yazdı. CounterPoint'e göre 2020'nin 3. çeyreğinde LG akıllı telefon sevkiyatları yalnızca 6,5 ​​milyon adetti. Küresel payı sadece yüzde 2 idi. Ayrıca, LG akıllı telefonlar aslında 4 yıl önce Çin pazarından çekildi.

Yorumlar
Delibaş
İsabet olmuş hala anakart sorunları var
Cevapla
Mustafa
LG G2 ve G4 kullandım çok iyidi yazık oldu
Cevapla
DRST
Lg G2 ile yıldızı parladı sonra Lg G3 faciasını yaşattı müşterilerine bi daha da toparlanamadı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.