Güncel

Xiaomi popüler modeli yüz tanıma açığıyla kafa karıştırdı!

Xiaomi'nin ülkemizde de en çok satan modellerinden biri olan Redmi Note 8 Pro yüz tanıma tarafındaki açığıyla kafaları karıştırdı. İşte Xiaomi Redmi Note 8 Pro ile ilgili o iddialar.

Xiaomi popüler modeli yüz tanıma açığıyla kafa karıştırdı!

Günümüzde pek çok modelde yüz tanıma özelliği bulunuyor. Fakat yüz tanıma özelliğinin ne derece güvenli olduğu pek çok kişinin zihninde çeşitli soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Apple ve Huawei bazı modellerinde 3 boyutlu algılama sensorleri kullanarak yüz tanıma teknolojisini daha güvenli hale getirmeye çalışmıştı. Diğer markalar ise ağırlıklı olarak yazılım tabanlı yüz tanıma teknolojisini tercih etmişti.

Yazılım tabanlı yüz tanıma teknolojisinde bazı sıkıntılar olduğu zaten biliniyor. Hatta sosyal medyadaki bazı videolarda sadece vesikalık fotoğrafla açılan yüz tanıma kilitleri olduğu görünmüştü.

Xiaomi popüler modeli yüz tanıma açığıyla kafa karıştırdı!

Fakat Xiaomi'nin popüler modeli Redmi Note 8 Pro'da karşımıza çıkan açık bambaşka. YouTube'ta yayınlanan bir videoda Redmi Note 8 Pro iki arkadaşın yüzüyle de açılabiliyor.

İşin garip yanı ise iki arkadaşın birbirlerine pek benzememesi. Öte yandan olaya 3. bir kişi dahil olduğunda yüz tanıma olması gerektiği gibi telefonu açmıyor. Fakat bu iki arkadaşı bir şekilde ayırt edemeyerek kilidi açıyor.

Bu da baz modellerde yüz tanıma yerine parmak izi okuyucusu kullanmanın önemini bir kez daha ortaya çıkarmış durumda.

Eğer sizin kullandığınız telefonda da yazılım tabanlı bir yüz tanıma sistemi varsa bunun yerine parmak izi okuyucusunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Videoda da görüldüğü üzere telefonunuzun kilidini kimin açabileceğini kestirmeniz biraz güç.

Yorumlar
Admin
Aynı sorun bende de var
Cevapla
Tayto
Piyasada satışı düşese giden markaların karalama sindan başka birşey görmüyorum Ferrari alssan ne yazar yine bir kusur bulurlar kimse yi mutlu edemezsin kaç paralık telefon ki Kulp buluyorsun
Cevapla
Mehmet Yağmur
Bende senin yazdıklarına bakınca boş yaptığını görüyorum. Ortada karalama yok. Severek aldığım ve çok memnun olduğum telefondur. Olanları anlatmak karalama değildir kelime anlamına bak lütfen ve en pahalı telefon en iyi telefon değildir kulp falan düşünme öyle şeyler.
Teknosiyosu
Yine xiaomi yine problem Kalite olsun biraz Kalite
Cevapla
Bilal
Note7 serisindede görüldüğü gibi Redmi'nin balon bir marka olduğunu bile bile 8 serisini, üstelik buda kötü çıkınca saf gibi gidip 9 serisinide alanlar... Suç Xiaomide değil, sizde. Mi serisinde küçük problemleri saymazsak hiç bir sorun yok. Xiaomi bunuda belli ediyor zaten, onca yeniliklegelen 10 serisinin çerçeveleri hala plastik. Adamlar ağız açmadan bağıra bağıra diyor ucuz etin suyu yavan felsefesiyle devam ediyoruz diye. Siz gidin, onuda alın.
Cevapla
Bilal
Bende Mi Note10 Lite var, yüz tanıma aşırı hızlı. Bir gün dedim lan bu bu kadar hızlı açıyor ama güvenlimi? Gittim kardeşlerimde denedim, üc sn. içinde o logo hızlı hızlı 5 kere kafa salladı, sonrada direkt şifre tuşları geldi. Şöylede bir şey var, başkasını tanıtırken kamera beni biraz görsün çat, açılıyor hemen. Onuda denedim, iyice görüş alanından çekildim, açılmadı. Redmi kullananlara şunu söyliyim, ucuz etin suyu yavan olur, kötüye bakarak iyi yargılanmaz, yanlış tercih yapmışsınız.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.