Mobil

Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda!

Bir dönem sektördeki popüler isimlerden biri olan LG Mobile yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor. Sahi, artık LG akıllı telefon kullanan kaldı mı?

Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda!

Son 5 - 6 yılda akıllı telefon sektöründe çok şey değişti. 5 - 6 yıl öncesine gittiğimizde LG, HTC ve Sony gibi isimleri ön saflarda görebiliriz. Fakat günümüze geldiğimizde bu markaların var olmakla olmamak arasındaki ince çizgide olduğuna tanıklık ediyoruz.

HTC ve Sony zaten Türkiye pazarında çok büyük bir müşteri kitlesine sahip değildi. Fakat LG oldukça geniş bir kitleye hitap ediyordu. Peki ne oldu da Güney Koreli şirket birden gözden düştü?

Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda!

Aslında cevap son derece basit. Donanım tarafında yapılan kritik hatalar LG'nin sonunu getirdi. Ana kart hataları, hayalet ekran hataları, tasarım tarafında yapılan anlamsız hamleler Güney Koreli teknoloji devinin sonunu getirdi.

Lakin LG hala ufak bir var olma savaşı veriyor. Örneğin pek çok kişi LG'nin Türkiye pazarından çekildiğini sanıyor olabilir. Fakat çekilmediler. Getirdikleri sınırlı modelleri de kısıtlı çevrelere satıyorlar. 

Bir devrin sonu! LG Mobile yoğun bakımda! - Resim : 1

Gerçi son dönemde çevrenize baktığınızda güncel bir LG modeli kullanan da görmemişsinizdir. Bu normal. LG hem vasat modeller üretiyor, hem de pahalı satıyor. Kullanıcı da LG'ye bu parayı verene kadar gider Xiaomi, Oppo, realme alırım diyor. Nitekim bu karar son derece haklı gerekçeler içeriyor. 

Zaten şu zamandan sonra LG logolu bir cihaz almak çok da mantıklı bir hamle olmayacaktır. Çünkü teknik servis tarafında bile ne derece destek sundukları belirsiz.

O yüzden şu aralar yoğun bakımda olan bu markadan uzak durmakta fayda var. Elbette yine de karar kullanıcıların.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Günün birinde LG markalı eskimiş cepler pullar gibi çok para edebilir?
Cevapla
yakup
lg markada lg g3 lg g4 modellerde sıkca rastlanan anakart sıkıntıları olmuş bn lg G5 kullanıyorum 4 senedir gayet memnunum taş gibi telefon koskoca lg firması kolay kolay sonu gelmez firmadaki mühendisler yeni proje çalışmaları vardır elbet sony markayı komşum kullanıyor 5 senedir taş gibi onun telefonuda inceledim donma kasma takılma yok taş gibi
Cevapla
Emre
Dokunmatik telefonların nokia3310 'u oldu =)
Ahmet
LG ürünlerinden her zaman uzak duruyorum ürünleri zaman ayarlı bomba gibi garantisi dolduğunda direk arıza şikayetvar com bakarsanız anlarsınız
Cevapla
Mst 1903
LG televizyon dışında bişey kullanmadım
More Money
ben sony kullanıyorum halen ve bunu söyleyince herkes bir dönüp bakıyor öyle bi marka kaldı mı diye
Cevapla
yakup
bn lg telefonu kullanıyorum 4 senedir gayet memnunum takılma donma kasma yada anakartta problem yaşamadım marka isimi vermiyeceğim gözlemlediğim kadarıyla bilinen düğer ünlü markalarda şarj girişi bozulan olsun donma takılma olsun entegre arızaları olsun ......vb şahit oldum zaten elektronik işinde şansınız olacak şansın varsa sağlam çıkar güney kore şirketi kendini geliştiriceğinide bu konu konuda ilerleyicinden eminim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.