Bir efsane daha küllerinden doğuyor! Nokia XpressMusic geri dönüyor!

Bir dönemin efsane modellerinden biri olan Nokia Xpress Music küllerinden doğuyor. İşte yenilenen Nokia XpressMusic 5130 ile ilgili detaylar.

Bir efsane daha küllerinden doğuyor! Nokia XpressMusic geri dönüyor!

Akıllı telefonlar yaygınlaşmadan önce cep telefonu sektörünün lider ismi konumunda bulunan Nokia, XpressMusic serisi cihazlarıyla ortalığı aleve vermişti. O dönem yan tarafında müzik menüsüne hükmeden tuşlarla gelen XpressMusic serisi cihazlar hem tasarım açısından, hem de kullanım kolaylığı açısından son derece cezbediciydi.

Bir efsane daha küllerinden doğuyor! Nokia XpressMusic geri dönüyor!

İşte bu efsane modellerden biri olan Nokia XpressMusic 5130 tekrardan mobil pazara dönmeye hazırlanıyor.

Son dönemde klasikleşen Nokia modellerini yenileyerek satışa sunan HMD Global, önümüzdeki günlerde bu modellere bir yenisini daha ekleyecek.

Bir efsane daha küllerinden doğuyor! Nokia XpressMusic geri dönüyor! - Resim : 1

TENAA’da yer alan bilgilere yeni Nokia 5130 modeli önümüzdeki günlerde raflardaki yerini almış olacak. 8MP RAM ve 16MB dahili depolama alanıyla gelen telefon 32GB’a kadar microSD kart desteğine sahip olacak. Bu sayede telefonu MP3 çalar olarak da kullanabileceğiz.

Telefonun ön tarafında 240 x 320 piksel çözünürlüğünde 2.4 inç boyutunda bir ekran yer alacak. 88 gramlık ağırlığa sahip olan telefon 1200 mAh’lık bataryadan beslenecek.

Nokia 5130’da 0.3 MP’lik ana kamera yer alacak. Bu kameranın günümüz standartlarının çok altında olduğunu söylemek mümkün. Muhtemelen video bile çekemeyecek olan bu kameraya bir de flaş ışığı eşlik edecek.

HMD Global’in Nokia’nın yenilenen modelini hangi pazarlarda satışa sunacağı ise henüz netleşmiş değil.