Mobil

Ne Apple, ne Samsung, ne de Huawei! En iyisi OnePlus!

MWC 2020 gerçekleşmemiş olsa da GSMA yılın en iyi telefonlarını açıkladı. 2019’un en iyi akıllı telefonu ödülünü OnePlus’ın amiral gemisi modeli aldı.

Ne Apple, ne Samsung, ne de Huawei! En iyisi OnePlus!

Düzenli olarak her yıl Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle es geçildi.

Etkinliğin organizatörü olan GSMA, MWC 2020’nin gerçekleşmesi için elinden geleni yapsa da firmaların ardı ardında fuara katılmama kararı alması, planları bozdu.

Ne Apple, ne Samsung, ne de Huawei! En iyisi OnePlus!

GSMA, MWC 2020 etkinliğini iptal etmiş olsa da yılın enlerini seçmekten geri kalmadı. Eğer bu yıl Mobil Dünya Kongresi gerçekleşmiş olsaydı, 2019’da yılın akıllı telefonu OnePlus’ın amiral gemisi modeli 7T Pro olacaktı.

Ne Apple, ne Samsung, ne de Huawei! En iyisi OnePlus! - Resim : 1

Evet, GSMA sektörün devlerini görmezden gelerek, yılın en iyi akıllı telefonu olarak OnePlus 7T Pro modelini zirveye koydu.

OnePlus 7T Pro’nun yılın telefonu seçilmesinin temel nedeni ise, üstün teknik özelliklerin makul fiyat seviyelerinde kullanıcılara sunulması diyebiliriz.

Şunu dip not olarak hatırlatalım. Hali hazırda OnePlus ülkemizde kurumsal olarak hizmet vermeye başlamış değil. Fakat önümüzdeki günlerde Çinli üreticinin Türkiye pazarına gireceğine dair bazı beklentiler mevcut.

Sektörü takip edenlerin de bildiği üzere OnePlus yalnızca üst segmente hitap eden modeller geliştiriyor. Yani bu açıdan bakıldığında Çinli şirketin Applevari bir tavır takındığını söyleyebiliriz. Eğer OnePlus Türkiye pazarına girerse, üst segmentte Apple, Samsung ve Huawei gibi isimlerle ciddi bir rekabet içerisine girecektir.

Yorumlar
Barzinho
Oneplus 5t kullanıyorum, yemısım apple-huawei-xaomi-samsungu adamlar sarj olayında efsaneler android bu kadar akıcı serı kullanılabılecegını kanıtlayan marka kesınlıkle en ıyısı
Cevapla
Raşit Sert
Kaçak olarak bulunabiliyor. 12 gb ram var ve 500.000 olan antutu üst duvarını yıkan bir telefon, antutu üst sınırından daha fazla puan gösteriyor testte. Kaçak ürün fiyatı ulaşılabilir seviyede ama resmi olarak gelirse muhtemelen çok az kişi erişebilir. Özellikle mc laren serisi dikkat çekiyor.
Cevapla
Murat Yılmaz
Mi 9 t pro nun benzer özelliklerine sahip. Mi 10 pro ile kıyaslama yaptım sonuç tabiki mi 10 pro efsane. Bu telefonun fazla abartılacak bir yanı yok. Allah bilir bu Türkiye ye gelse çıkış fiyatı çok yüksek olur. Aynı özelliklere sahip mi 9 t pro yu daha uygun fiyata alabilirsiniz. Hatta özellikleri ni karşılaştırın sonuç olarak pek fazla değişen sonuç yok.
Cevapla
Teknoloji Sever
Eheheh güldürdün be kardeşim. Tim Cook'a sorsan OnePlus 7Pro iPhone 11 mi daha fluid ve hızlı diye o bile Oneplus der. Neyini karşılaştırdın acaba da. Telefon 4-5 ay antutu da zirvedeydi ki telefon piyasaya çıkalı hemen hemen 1 yıl olacak şuan 2. Sırada sen düşün gerisini. Üzerine milyon tane telefon çıkardılar ama hala 2. Sırayı bizimki kapmış bırakmıyor. Şimdi transistör sayısını, ufs 3.0 vs. gibi teknik detaylarını şimdi söyleyip de uzatmayayım. Bence sen biraz daha araştır..:)
Sedat
2 seneden fazla one plus 3 t kullandım, bataryası öldü ve ekranı kırıldı. bataryanın erken ölmesi benim kullanım hatamdı . Su an one plus 7 kullanıyorum. Her 2 telefondan da memnun kaldım. One plus kaliteli telefonlar üretiyor , bilen bilir. 3t modeli bile bu sene cıkmış olan samsung ya da apple modellerinden daha hızlı calışır.
Cevapla
Can
Kime göre iyi neye göre iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.