Mobil

Bir sonraki Nexus telefonu hangi üretici yapsın?

LG'nin bir sonraki Nexus'u üretmeyeceğini açıklaması sonrası gözler diğer üreticilere çevrildi.

Bir sonraki Nexus telefonu hangi üretici yapsın?

Android'in saf halini yansıtan Nexus telefonlar, stabil arabirim ve uzun süreli güncelleme desteği sayesinde birçok kullanıcının ilgisini çekmekte. Nexus 4'e kadar donanım noktasında bir seviye geride olan cihazlar, Nexus 4 ile birlikte o dönem tanıtılan üst sınıf telefonlarla yarışacak seviye geldi. Telefonun bütçe dostu bir fiyatla Play Store üzerinden satıldığını da hatırlatalım.

Android'in ortaya çıktığı ilk cihaz HTC G1 ve kimilerine göre telefon ilk Nexus olarak görülür. Devam eden süreçte her Android sürümününde yeni bir telefon ya da tablet duyuran Google, G1 sonrası tercihini yine HTC'den yana kullandı. Nexus One, Google'ın ikinci telefonu olmuştu.
1369807994_nexusfamilyshot.jpg

Daha sonra Nexus S ve Galaxy Nexus ile arka arkaya iki Nexus telefonu Samsung cephesinde üreten Google'ın son ortağı LG oldu. Son dönemde ortaya çıkan birçok gelişme ikilinin Nexus 5 konusunda anlaşmaya vardığını göstermekteydi. LG cephesinden yapılan resmi açıklamalar ise Google'un yeni bir üretici ile anlaştığını ya da anlaşma zemini aradığını ortaya koyuyor.

Android tarafında birçok üretici var ve Nexus 5 için elbette bir üretici ile anlaşma yoluna gidilecek. Sizce bu üretici kim olmalı? Yardımcı olması açısından aşağıdaki seçeneklere göz atabilrsiniz. 
HTC, Samsung, Motorola, Sony, Asus ya da diğer bir üretici.

Yorumlar
bariss
htc yapsin
Cevapla
Misafir
Sony'in daha stabil klasik bir tema ile (güzel sade arayüzle) iyi iler yapacağı kanaatindeyim.
Cevapla
baha
sony yapsın aynı gün alırım...forewer sony!
Cevapla
saim
ben yaparim
Cevapla
Misafir
sunny yapsin sony sanip alsinlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.