Birileri demiş kral öldü, şimdi de desinler Huawei geri döndü!

Huawei uzun sürenin ardından Avrupa pazarına geri dönüyor. İşte konunun tüm detayları.

Birileri demiş kral öldü, şimdi de desinler Huawei geri döndü!

Huawei'nin olayı malum. Çinli üretici ABD tarafından ambargoya tabi tutulmuş ve sonrasında da işler çok fazla yolunda gitmemişti. Bunun sonucunda Huawei de kendi mobil işletim sistemi üzerine yoğunlaşmış ve kısa süre önce HarmonyOS'i resmiyete kavuşturmuştu.

Yazılım tarafında önemli adımlar atan Huawei, HarmonyOS'i kusursuz hale getirdikten sonra telefon tarafına geri döndü. Çinli şirket özellikle Avrupa tarafında uzun süredir sessizliğini koruyordu. Fakat bu sessizlik yeni nesil Nova modeliyle bozuldu.

Huawei Viyana'da yer alan mağazasında lansman öncesinde yeni Nova 9 modelini sergiledi. Bizler de Teknolojioku ekibi olarak bu etkinlikteki yerimizi aldık.

Birileri demiş kral öldü, şimdi de desinler Huawei geri döndü! - Resim : 1 

Birileri demiş kral öldü, şimdi de desinler Huawei geri döndü!

Huawei'nin yeni Nova modeli direkt olarak şıklığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dürüst olmak gerekirse bu durum bizler için sürpriz değil. Çünkü Huawei'nin orta ve üst segment modelleri zaten tasarım açısından gayet modern çizgilere sahipti.

Delikli ekran  tasarımıyla gelen Nova 9, Huawei P50 modellerine benzer bir ana kamera modülüne sahip. Tabi ki bu modül P50 serisindeki kadar başarılı olmayacaktır.

Önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak olan modelin fiyatı da merak konusu. Eğer Huawei bu modeli uygun bir fiyattan satışa sunarsa muhtemelen yok satacaktır. 

Bu arada merak edenler için dip not olarak belirtelim. Hala Huawei modellerinde Google servisleri yer almıyor.