Otomobil

Resmi: Xiaomi ilk arabasının çıkış tarihini açıkladı!

Xiaomi Auto ile ilgili sonunda resmi açıklamalar geldi. Piyasaya Xiaomi marka arabalar geliyor.

Resmi: Xiaomi ilk arabasının çıkış tarihini açıkladı!

Şirketin her anlamda en büyük projesi olan Xiaomi Auto tüm hızıyla ilerliyor. En son Black Susam gibi yüksek teknoloji alanında yapılan çok sayıda yatırımın ardından Çinli teknoloji devi, ilk elektrikli otomobilinin çıkış tarihini artık onaylamaya karar verdi.

Daha önce, bir Çin gazetesinin özel bir haberine göre, markanın 2022'de otomobilini piyasaya sürmeyi planlamadığını biliyoruz. Aslında Lei Jun bugün bir konferans sırasında, Xiaomi'nin ilk elektrikli otomobilinin beklenenden daha ileride piyasaya çıkacağını açıkça belirtti. 

Xiaomi Auto hakkında CEO'dan açıklamalar

Çin'de Xiaomi, yatırımcılarıyla CEO Lei Jun'un şirketin elektromobilite projesinin geleceği hakkında konuştuğu bir toplantı yaptı. Çinli teknoloji devi, diğer şirketlerin aksine bu yönde hızlı ve kararlı bir şekilde hareket ediyor. Bu linkteki haberde CEO'nun belirttiği gibi Xiaomi'nin ilk elektrikli aracının seri üretimi 2024'ün ilk yarısında gerçekleşecek. Bu, prömiyerin 2023 gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceği anlamına geliyor. 

Peki Xiaomi'nin ilk elektrikli arabası nasıl olacak? Söylentilere göre ve aşağıdaki görselde gördüğümüze göre bir sedan olabilir.

Xiaomi'nin ilk otomobil fabrikası Pekin yakınlarında, tam olarak Yizhuang şehrinde bulunuyor. Xiaomi'nin otomotiv bölümü, halihazırda araştırma ve geliştirme bölümünde çalışan 453 kişi için 20.000'den fazla özgeçmiş topladı. 

Lei Jun, etkinlikte Xiaomi'nin otomotiv sektörüne "Göz önünde olmak " için girmediğini belirtti. Sadece elektrikli arabaların tamamen mühendislik endüstrisinden bilgi endüstrisine dönüştüğünü dile getirdi. Akıllı telefonlardan akıllı ev çözümlerine kadar tüm Xiaomi ürünlerine ek olarak, geniş akıllı ekosistem ve elektrikli araba harika bir ek olmuş olacak.

Bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.