Mobil

BlackBerry 10 böyle olacak!

BlackBerry 10'dan yepyeni görüntüler haberimizde!

BlackBerry 10 böyle olacak!

RIM 2013'ün Ocak ayında BlackBerry mobil işletim sürümünü resmen başlatacak. Bu sürümün başlamasıyla birlikte BlackBerry ile çalışan akıllı telefonlarda piyasaya sürülecek. Bu cihazların içinde BlackBerry 10 ile çalışan bir QWERTY klavyeli ve bir tam dokunmatik akıllı telefon olacağı da söyleniyordu.

BlackBerry 10 ile çalışan BlackBerry L serisi tam dokunmatik akıllı telefona ait görüntüleri zaten internete sızdırılmıştı ve bu görüntüleri sizlere haberlerimizde yayınlamıştık. Geçtiğimiz günlerde bu akıllı telefon ile birlikte şimdiye kadar görüntülenmeyen QWERTY akıllı telefonun görüntülerini sizler için paylaşmıştık.


Kötü günler geçiren RIM, BlackBerry 10 ile eski parlak günlerine dönmek için elinden geleni yapıyor. BlackBerry 10'un çıkmasına çok az bir zaman kaldı ve bu işletim sisteminin özellikleri ve neler getireceği oldukça merak konusu.

BlackBerry 10'lu cihazlar 2013 yılının ilk çeyreği içinde kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Yenilenen BlackBerry OS'in nasıl göründüğünü merak ediyorsanız sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

BlackBerry 10’un kilit ekranı işte bu şekilde.

Kamera uygulaması ile fotoğraf çekerken doğrudan montaj yapabiliyorsunuz.

Çektiğiniz fotoğraflarda en iyisini yakalamak için çoklu çekim desteği ile zaman çubuğunu kaydırarak en iyi kareyi kaydedin.

Kamera yetenekleri bir hayli gelişen BlackBerry 10, odaklama yetenekleri ile de rakiplerini yakalamış görünüyor.

Kişiler içersine, telefon numarası, e-posta adresi ve sosyal medya bilgileri eklenebiliyor, gelişmeler anlık olarak takip edilebiliyor.Herhangi bir grup içindeki kişiye tıkladığınızda artık doğrudan onun kartvizitine ulaşabiliyorsunuz.

Hızlı kaydırma kısayolları ile BlackBerry Hub’a tüm ekranlardan hızla erişim sağlamak mümkün.

Windows Phone’da olduğu gibi aktif pencereler, özel bir arabirim ile kullanıcılara hızlı bilgiler sunacak şekilde tasarlanmış. Örneği arka planda çalışan bir hava durumu uygulaması bu ekranda anlık durum raporu verebiliyor.

Menüde sayfalar arasında değişim yapmak sayfalandırma çubuğu ile son derece kolay ve hızlı.

Yorumlar
can
2014 un basinda blackberry yari yariya kuculur 2015 dede iflas ederler
Cevapla
Mehmet
Yurt dışında Belçika'da yaşıyorum ve ne ekersen onu biçersin. Nokia bu saatten sonra Android'a geçse bile satın almam. Adamlar sanki yeminli Android'e karşı! Beter ol Nokia, siz olmasanızda olur, çokta umrumdaydı. 4 çekirdekli Sony, Samsung, HTC varken gidip milleti keriz ve enayi yerine koyan çift cekirdekli Apple veya Nokia alacak halim yok, tekrar ediyorum: beter olun!!! Hahaha
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.