Mobil

Blackberry 10 ile gelecek sosyal ağ entegrasyonu

Blackberry den sosyal ağ atağı...


ABD de düzenlenen Blackberry Jam etkinliğinde Blackberry 10 ile gelecek yenilikler tanıtıldı.

Blackberry 10 çıkışı ile gelecek olan sosyal ağ entegrasyonunda mevcut olacak facebook tarafından özel hazırlanmış uygulamasının bulunacağını belirtildi.

Ayrıca yine Blackberry 10 işletim sistemi içersinde olacak olan Twitter,Foursquare ve LinkedIn yine blackberry e özel uygulamaları yer alacağı söylendi.

İşletim sistemi içersinde yer alan bu uygulamalar, PEEK adı verilen bir bildirim alanı ile tüm sosyal ağ gelişmeleri tek noktadan görüntülenebilme olanağı sağlanacaktır.

Bunların yanı sıra etkinlikte değinilen diğer bir başlık ise Blackberry nin çıkışı ile uygulama merkezi olacak olan App World de ise 100.000 üzerinde uygulama ve oyunun olabileceği mesajını verdi.

1348650911_blackberry-facebook.jpg

Blackberry 10 için bir çok uygulama geliştiricisi ile görüşmelerin sağlanıp anlaşmaların yapıldığının mesajının verilmesi ile uygulama ve oyunların dışındada mağazada bulunacak farklı şeylerinde olacağı belirtilirken, konu ile ilgili detaylı bilgi verilmedi.

iTunes, google play benzeri olacak olan App World için uygulama kayıtları 10 Ekim itibari ile başlayacak olduğuda verilen bilgiler arasındaydı..

Yorumlar
hanifi
hayatimda almayacağım 3 telefon var bunlar en sevmediğimden baslayarak sıralıyorum . 1. iphone 2. Nokia 3. blackberry( telefon değil tu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.