Mobil

BlackBerry 10, iOS 6 ve Windows Phone 8'e karşı

BlackBerry 10'un iOS 6 ve Windows Phone 8'e ile yarıştığı videolar haberimizde!

BlackBerry 10, iOS 6 ve Windows Phone 8'e karşı

Research In Motion'ın(RIM) geliştirme aşamasında olan yeni işletim sistemi BlackBerry 10, tanıtımına kısa bir süre kala sızıntıları ve haberleri ile gündemden düşmüyor. BlackBerry 10'lu cihazlar tanıtımı olmadan ortaya çıkmaya başladı. RIM'in yeni işletim sisteminin Apple'ın iOS 6 ve Microsoft'un Windows Phone 8'inin yanında ne kadar başarılı olacağı da merak konusu.

Bu merakı gidermeyi düşünen The Gadget Masters sitesi, RIM'in BlackBerry 10 için uygulama geliştirenlere dağıttığı Dev Alpha B akıllı telefonu üzerinde bir test yapmış. Testte iOS 6 iPhone 5 ve Windows Phone 8 yüklü bir HTC 8X kullanılarak karşılaştırma yapılmış.

Yapılan testlerde BlackBerry 10'un web tarayıcısının diğerlerine göre oldukça hızlı olduğu görülüyor. Videolarda BlackBerry 10 işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonun hızı oldukça etkili görünüyor. Cihazın Android işletim sistemi ile birlikte çalışan Chrome ile test edilmemesi oldukça ilginç.

Aşağıda test videolarını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.