Mobil

BlackBerry 10 sosyal ağlar ile daha uyumlu!

BlackBerry 10 hakkında yeni bilgiler geldi.

BlackBerry 10 sosyal ağlar ile daha uyumlu!

RIM firması, BlackBerry Jam Americas etkinliği düzenledi ve bu etkinlikte şirket BlackBerry 10'a dair önemli bilgiler paylaştı. Bilgilere göre BlackBerry'nin yeni sürümü, sosyal ağ odaklı gelişmiş özellikler ile geliyor.

Daha önce liderlerle savaşan RIM,  son dönemlerde akıllı telefon pazarının sessiz isimlerinden ve şirket BlackBerry 10 ile pazarda yeniden söz sahibi olmak istiyor. RIM, mobil cihazlarını sosyal ağlar ile daha uyumlu yapmayı amaçlıyor ve yeni sürümün Facebook, Twitter, Foursquare ve LinkedIn uygulamalarına sahip olacağı söyleniyor.

1348720682_blackberry10haber1.jpg

Arayüz kart şeklinde tasarlanmış ve bu arayüzün bulunduğu yazılımda yer alan yenilikçi framework sayesinde uygulama geliştirmek kolaylaştırıldı.  BlackBerry 10 için Foursquare geliştiricilerinin açıklamalarına göre, BlackBery 10 uygulamasının BBM entegrasyonlu ve sadece check in yapabilen sürümün sadece 30 satır koddan oluştuğunu söylüyor ve RIM'in bu konuda başarılı olduğunu belirtiyor.

Düzenlenen etkinlikte BlackBerry uygulama mağazası AppWorld için de çalışmaların sürdüğüne ilişkin bilgi verildi. BlackBerry 10 yayınlandığında 100.000'in üzerinde uyumlu yazılımın yer alacağı söylenen etkinlikte, RIM'in bu konuda önemli uygulama geliştiricileri ile birlikte çalıştığını açıklandı. Uygulama mağazasına yazılım kayıtları 10 Ekim'de başlayacak.

Yorumlar
BlackBerry acilen android e geçmeli yoksa pazar kaybına devam
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.